کد خبر: ۴۹۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه میانگین بارش‌ها در جنوب شهر ۱۶ میلی‌متر در ساعت و در شمال تهران به ۲۰ میلی‌متر رسید، از مسدود شدن تونل امیرکبیر در پی بارش‌ شب گذشته خبر داد و گفت: این محدوده ظرف ۴۸ ساعت آینده بازگشایی خواهد شد.

به گزارش شفاف، اصغر عطایی در گفت وگویی با اشاره به بارش باران شب گذشته پایتخت اظهار کرد: شب گذشته،‌ میانگین بارش‌ها در جنوب شهر 16 میلی‌متر در ساعت و در شمال تهران به 20 میلی‌متر رسید که در خیلی از جاها با این حجم از آب، احتمال وقوع سیل وجود داشت اما با تدابیر صورت گرفته این امر رخ نداده است.

وی تصریح کرد: شب گذشته از ساعت 20 تا 21:30 شاهد بارش باران در پایتخت بودیم؛ در برخی از نقاط بنا بر اعلام پلیس راهوار تهران بزرگ شاهد آبگرفتگی بودیم که البته این نقاط نیز در کوتاهترین زمان ممکن رفع مشکل شد.

عطایی خاطرنشان کرد: بر اساس پایشی که انجام شده، روزانه 500 تُن زباله و لجن در کانال‌ و مسیل‌ها ریخته می‌شود که همین مسئله، مشکلات متعددی را برای پایتخت ایجاد کرده است.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران به شرایط نهرها در شهر تهران اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون 10 هزار  شبکه فرعی در پایتخت داریم که متاسفانه روزانه یک هزار تُن زباله و لجن از آنها جمع‌آوری می‌شود که  حجم قابل توجهی از این زباله توسط اصناف ریخته می‌شود.

وی به مسدود شدن موقتی تونل امیرکبیر در پی بارش شب گذشته اشاره کرد و گفت: تیم‌های خدمات شهری، فنی و آتش نشانی شب گذشته تلاش بسیاری را برای رفع  مشکل این محدوده کردند و ظرف 48 ساعت آینده این تونل مجدداً بازگشایی خواهد شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار