کد خبر: ۴۹۵۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب به نقل از ابوالغیط دبیرکل این اتحادیه اعلام کرد که وی با دقت تحولات لبنان را که به استعفای دولت به ریاست سعد الحریری منجر گردید، دنبال می کند.

به گزارش شفاف به نقل از روسیا الیوم، پس از آنکه سعد الحریری نخست وزیر لبنان عصر سه شنبه استعفا کرد، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب لبنانی ها را به حفظ صلح و آرامش ملی دعوت کرد.

یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب به نقل از ابوالغیط اعلام کرد که وی با دقت تحولات لبنان را که به استعفای دولت به ریاست سعد الحریری منجر گردید، دنبال می کند.

این منبع همچنین از تاکید ابوالغیط بر اینکه این اقدام الحریری را با توجه به ادامه اعتراضات لبنانی ها درک می کند، خبر داد.

وی افزود: ابوالغیط همچنین امیدوار است که رهبران سیاسی لبنان منافع ملی را بالاتر از هر ملاحظاتی قرار دهند.

گفتنی است که سعد الحریری عصر سه شنبه با حضور در کاخ ریاست جمهوری در بعبدا استعفای خود را تقدیم میشل عون رئیس جمهور لبنان کرد و بدون هیچ گونه اظهارنظری کاخ ریاست جمهوری را ترک کرد.

دفتر «میشل عون»، رئیس جمهور لبنان در نخستین واکنش به استعفای نخست وزیر این کشور گفته است که رئیس جمهور فعلا درخواستی برای تشکیل کابینه جدید (کابینه سرپرستی) نخواهد داشت.

یک منبع وابسته به دفتر رئیس جمهوری لبنان در عین حال اعلام کرده او در حال مطالعه نامه استعفای سعدحریری است.

حریری پیش از حضور در کاخ ریاست جمهوری لبنان، در سخنانی اعلام کرده بود که من در طی مدت گذشته تلاش کردم که راهی بیابم و به ندای مردم گوش کنم و حامی کشور باشم و امروز به بن بست رسیدم. وی افزود: به کاخ بعبدا برای تقدیم استعفایم به میشل عون رئیس جمهور می روم.

حریری از همه لبنانی خواست که حامی ثبات داخلی باشند و مانع از بحرانی شدن اوضاع اقتصادی شوند.

وی خطاب به سیاستمداران گفت: وظیفه ما پیشگیری از فروپاشی اقتصاد و حمایت از لبنان در آتش مشکلات است. مناصب گذری هستند و مهم کرامت و سلامت کشور است. 

طبق قانون اساسی لبنان رئیس جمهور می تواند که با استعفای حریری مخالفت کند یا از وی بخواهد که دست نگه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار