کد خبر: ۴۹۵۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

از دیرباز تنها راه دسترسی به مشاور، حضور در دفاتر و کلینیک های مشاوره روانشناسی بوده است چون ماهیت اصلی خدمات مشاوره هم بر مبنای خدمات رو در رو می باشد.

در گذشته نه چندان دور مردم نگاه صحیح و با اعتمادی به موضوع مشاوره روانشناسی نداشتند. آنها مشاورین را افرادی غیر متخصص میدانستند که تنها کارشان گوش دادن به حرف مردم و بیان یک سری عقاید و راهکارها است که خود مردم هم آنها را می دانند.

اما در حال حاضر اوضاع فرق کرده است.

در واقع سبک زندگی ما متفاوت شده و به دلیل زندگی سریع و آمیخته با تکنولوژی که انتخاب کرده ایم رفتارهای متفاوتی هم در زندگی ما رخ می دهند.

ما بیشتر از همیشه در معرض اتفاقات و اختلالات ناخواسته روحی روانی هستیم و همین موضوع ما را تهدید میکند چرا که زندگی فردی و اجتماعی ما را تحت شعاع خود قرار می دهد و از کیفیت آنها به شدت می کاهد.

به همین دلیل دید عموم مردم به موضوع مشاوره و در کل روانشناسی و روانپزشکی فرق کرده است.

آنها دیگر مشاورین را افرادی خنثی در حل مشکلات اجتماعی نمی دانند.

دیگر با چشم تردید و شک به آنها نگاه نمی کنند چرا که تاثیرات فراوان یافته های روانشناسی را در بهبود حال روحی خود دیده اند.

یکی از دلایل اقبال مردم به خدمات قابل ارائه توسط روانشناسی افزایش سطح دانسته های آنهاست.

بدون شک شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر نقش فوق العاده تاثیر گذاری در بهبود این نگاه داشته اند.

مردم راحت تر می توانند از تعالیم علمی روانشناسی استفاده کنند و همچنین نسبت به گذشته راحت تر به روانشناسان دسترسی دارند و با آنها به اشکال مختلف تعامل برقرار می کنند.

علت تغییر رویکرد مردم به مشاوره روانشناسی چیست؟

دلایل زیادی برای این تغییر دیدگاه عمومی می تواند ارائه نمود.

یکی از این دلایل تغییر در سبک ارائه خدمات مشاوره می باشد.

از دیرباز تنها راه دسترسی به مشاور، حضور در دفاتر و کلینیک های مشاوره روانشناسی بوده است چون ماهیت اصلی خدمات مشاوره هم بر مبنای خدمات رو در رو می باشد.

اما با گسترش خدمات مشاوره تلفنی مردم توانستند از جای جای ایران با مشاورین خود در شهرهای دیگر به راحتی و از طریق تلفن ارتباط برقرار کنند.

اما اخیرا نوع دیگری از این خدمات با عنوان مشاوره روانشناسی آنلاین به وجود آمده است که حتی کار را برای مراجعین و مشاورین راحت تر کرده است.

تمام توجه مشاوره آنلاین بر روی افزایش کیفیت خدمات مشاوره و همچنین دسترسی آسان تر به مشاورین دلخواه می باشد.

همانطور که از نامش پیداست، مشاوره آنلاین بر بستر اینترنت قرار دارد و تمام خدمات به افرادی قابل ارائه است که به خطوط پر سرعت اینترنت دسترسی دارند.

یکی از این خدمات، مشاوره روانشناسی تصویری می باشد.

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین

این شکل مشاوره روانشناسی نزدیک ترین نوع به مشاوره حضوری است و بالطبع از کیفیت بالایی هم برخوردار می باشد.

بر خلاف مشاوره تلفنی که تنها راه ارتباطی مراجع و مشاور از طریق ارتباط صوتی می باشد، در مشاوره روانشناسی تصویری علاوه بر صدا، تصویر بین دو نفر نیز قابل انتقال می باشد.

همین تفاوت به ظاهر ساده، تاثیر فوق العاده زیادی بر افزایش کیفیت نهایی مشاوره روانشناسی داشته و نتیجه بهتری را برای مراجعین به همراه خواهد داشت.

علت این ادعا این است که در مشاوره، زبان بدن، حالات صورت، نوع نگاه و بسیاری علائم بصری دیگر کمک زیادی به مشاور برای تشخیص هر چه بهتر مشکلات مراجع خود خواهند کرد.

مشاوره روانشناسی تنها انتقال صدا نیست که از طریق تلفن قابل انجام باشد، بلکه جنبه های بصری مشاوره از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

با استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین و با عنایت به دسترسی بالای مردم کشورمان ایران به خطور پرسرعت اینترنت خانگی و همراه، امروزه مردم بیش از هر زمان دیگر به مشاورین درجه یک و با تجربه دسترسی دارند.

دیگر محدودیت های جغرافیایی، بعد مسافت و هزینه های جانبی که قبلا اجتناب ناپذیر بودند نمیتوانند مردم را از مشاور دور کنند.

امروزه فردی در دورترین روستای کشور می تواند به راحتی به مشاورین درجه بالای کلان شهرها دسترسی فوری داشته باشد و هر زمان با بالاترین کیفیت از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده نماید.

کجا باید از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کرد؟

خوشبختانه زیرساخت های زیادی برای استفاده از این دست خدمات مشاوره محیا شده است.

یکی از آنها سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان می باشد که با گرداوری متخصصین به نام علم مشاوره و با تعبیه بهترین زیر ساخت های فنی، مسیری امن برای استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین به صورت صوتی و حتی تصویری را ایجاد کرده است.

کاربران سایت ویکی روان می توانند به راحتی با انتخاب مشاور مورد نظرشان بر اساس پرسش و مشکلشان، وقت مشاوره ای را رزور و در زمان مقرر با مشاور از هر جای دنیا جلسه مشاوره آنلاین داشته باشند.

بدون شک این شروعی برای آشنایی بیشتر مردم با انواع خدمات مشاوره روانشناسی و راهی برای بهبود سلامت روان جامعه ما می باشد.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار