کد خبر: ۴۹۵۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

رئیس پلیس تهران بزرگ از آغاز طرح تشدید برخورد با موتورسیکلتهای متخلف از این هفته خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه طرح ساماندهی رانندگی با موتورسیکلت از سه‌شنبه این هفته به اجرا در می‌آید، اظهار کرد: قانون‌گریزی توسط موتورسیکلت‌سواران روز به روز در حال افزایش است و شاهد گسترش درخواستهای مردمی و مسئولان با این تخلفات هستیم.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه بدون اغماض برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف را انجام می‌دهیم، گفت: در هشت مورد حرکت در خلاف جهت، حرکت در خطوط ویژه، حرکت در پیاده‌رو، عبور از چراغ قرمز، همراه نداشتن مدراک، نداشتن پلاک، مخدوش بودن پلاک و حرکات مخاطره‌آمیز، موتورسیکلت توقیف، به پارکینگ هدایت شده و اعمال قانون صورت می‌گیرد.

به گفته وی در مواردی مانند پوشاندن پلاک با قفل، تلق، حمل بارهای نامتعارف با موتورسیکلت، عدم استفاده از کلاه ایمنی استاندارد (کلاه باید بر سر راکب باشد)، ایستادن بر روی خط عابرپیاده، نیز اعمال قانون صورت می‌گیرد اما موتورسیکلت به پارکینگ هدایت نمی‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پلیس مخالف استفاده از موتورسیکلت نیست، متذکر شد: بیش از 45 درصد کشته‌شدگان در سوانح رانندگی 

وی با اشاره به حادثه مرگبار برای مدیر بیمارستان لقمان (تصادف وی حین رانندگی با موتورسیکلت در تونل توحدی)، یادآور شد: مکرراً می‌گوییم موتورسیکلت سوران داخل تونل نرود.

رحیمی با بیان اینکه استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب هم برای ترک‌نشین الزامی است، گفت: این طرح به صورت مشترک توسط راهنمایی و رانندگی و ماموران انتظامی به اجرا در‌می‌آید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: