کد خبر: ۴۹۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

چرا باید با وجود این همه نیروی متخصص و متعهد و این همه بودجه های سرگردان این میزان ناهماهنگی و آشفتگی را در فضای مجازی شاهد باشیم به طوری که بسیاری از دلسوزان انقلابی ازتذکر و هشدار خسته و نامید شده و دیگر کسی حرفی از وضعیت موجود نمی‌زند؟

به گزارش شفاف، محمد اسماعیلی دهقی در یادداشتی نوشت: مثل همیشه بی مقدمه به سراغ اصل مطلب میرویم، مگر نه این است که رهبری  بارها و بارها در مناسبت های مختلف به اهمیت فضای مجازی اشاره کرده اند  تا جایی که اهمیت اداره فضای مجازی را در سطح و تراز رهبری معرفی می کنند

چه شده است که بعد از این همه تاکیدات و این همه تذکرات کارشناسان هنوز هم در کشور در حوزه فضای مجازی وضعیت رضایت بخشی نداریم و فکر و قلب مردم آماج مطالب و محتواهای زهرآگین دشمن هستند که در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی ساری وجاری هستند.

به نظر می‌رسد خوب است تستی بگیریم از همه مدعیان ولایت پذیری و همه کسانی که حداقل ظواهرشان این طور نشان می‌دهد که گوش به فرمان رهبری هستند،‌ببینیم این آقایان محترم در حوزه کاری و در حیطه مسئولیت خود چقدر نسبت به فضای مجازی و تولید و انتشار محتوا فعال هستند.تعداد نیروی انسانی و امکانات لجستیکی که در اختیارشان هست را روی میز محاسبه قرار دهیم و ضرب و تقسیم کنیم ببینیم چه میزان از این امکانات و بودجه ای که در اختیارشان بوده است در این میدان که فی الواقع عرصه مبارزه و جهاد است هزینه کرده اند و چه میزان اثرگزار بوده اند؟

چشم باز کنید و ببینید فضای مجازی در عراق و لبنان و دیگر کشور ها چه بر سر ملت ها آورده است و چگونه خیابان ها را عرصه سیاست ورزی کرده است.چرا راه دور برویم چشم باز کنیم و ببینیم فضای مجازی چه بر سر خانواده ها و نسل جوان خودمان  آورده است.چشم باز کنید و ببینید چگونه در مترو و بی آرتی و حتی رانندگان خودروهای در حال حرکت همه سر در گوشی های خود فرو برده اند.

یه سری به دادگاه ها بزنید و ببینید نقش تلگرام و اینستاگرام و.. در فروپاشی خانواده ها و انواع بزه کاری های مختلف چقدر است؟رودربایستی را کنار بگذاریم و نمره اقایان مسئول را در تابلوی اعلانات مدرسه ولایت پذیری بزیم تا معلوم شود چه کسانی در تبعیت از رهبری نمره قبولی گرفته اند و چه کسانی فقط حرف زده و مصاحبه کرده و گزارشات تو خالی تهیه کرده اند .

جای شکر باقی است که نمره دادن به عملکرد دستگاههای مختلف فرهنگی و رسانه ای در کشور کار بسیار ساده و اسانی است چرا که یکی از ویژگی های فضای مجازی  گویا بودن اعداد وارقام است یعنی به راحتی میتوان مشاهده کرد که یک سایت ،گروه ، کانال و هر بستر انتشار محتوا چه تعداد محتوا و کاربردارد و هر محتوا چند بار بازدید شده است .

چرا باید با وجود این همه نیروی متخصص و متعهد و این همه بودجه های سرگردان این میزان ناهماهنگی و آشفتگی را در فضای مجازی شاهد باشیم به طوری که بسیاری از دلسوزان انقلابی ازتذکر و هشدار خسته و نامید شده و دیگر کسی حرفی از وضعیت موجود نمی‌زند .

کلام آخر این که فضای مجازی بر عکس اسم بی مسمای خود واقعیتی بسیار جدی و عملیاتی است و غفلت در اداره آن هزینه سنگینی را بر گرده نظام تحمیل میکند به همین خاطر تاکید میکنیم هر چه زود تر معلمین واساتید محترم نمره ها را اعلام کنند تا فکری برای افتادگان در این مسیر کنیم .

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار