کد خبر: ۴۹۶۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای زیادی را جهت مهاجرت و کسب اقامت استرالیا درنظر گرفته است که بسته به شرایط هر متقاضی یک نوع آن را انتخاب کرده و برای آن اقدام می کند.

هر ساله مهاجران فراوانی برای اخذ ویزای استرالیا اقدام می کنند تا به این شکل بتوانند مهاجرت به استرالیا را در برنامه خود قرار دهند. هرچند شرایط ایدآل موجود در استرالیا باعث شده است تا هرساله تعداد بسیاری از مهاجران روانه این کشور شده که همین موضوع باعث شده است تا دولت استرالیا شرایط سخت گیرانه تری را برای ورود مهاجران به این کشور وضع کند، ولی با این وجود چنانچه حداقل شرایط لازم را داشته باشید میتوانید به راحتی برای دریافت اقامت استرالیا به صورت دائم یا موقت اقدام کنید.

 

اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای زیادی را جهت مهاجرت و کسب اقامت استرالیا درنظر گرفته است که بسته به شرایط هر متقاضی یک نوع آن را انتخاب کرده و برای آن اقدام می کند. در بین ویزاهای موجود در استرالیا ، ویزاهای کار استرالیا ( ویزای اسکیل ورکر استرالیا ) و همچنین ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا ( جهت سرمایه گذاری در استرالیا برای تاجران و کارآفرینان ) بیشترین تقاضا را در بین مهاجران ایرانی دارد ، اصلی ترین دلیل آن هم این است که بیشترین شانس موفقیت در کسب اقامت استرالیا را دارد.

شرایط ویزای کار استرالیا در سال 2019 :

 1. سن متقاضیان ویزای مهارت و تخصص استرالیا باید زیر 4 سال باشد.
 2. شغل و تخصص شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
 3. مدرک تحصیلی شما باید مرتبط باشد با شغل و مهارت شما باشد.
 4. تسلط شما باید به اندازه کافی در زبان انگلیسی باشد یعنی حداقل آیلتس 6 و یا معادل آن در دیگر آزمون ها مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا
 5. مدارک تحصیلی و همچنین سوابق کاری شما باید ارزیابی مثبت را از سازمان ارزیاب مدارک استرالیا کسب کند.

توجه داشته باشید که شما برای اخذ ویزای استرالیا و همچنین اقامت دائم استرالیا شما باید حداقل امتیاز 6 را کسب کنید تا بتوانید برای ویزای استرالیا اقدام کنید ولی توجه داشته باشید که برای رشته ها و مشاغلی مانند مهندسی کامپیوتر ، مهندسی مکانیک و حسابداری  امتیازات بیشتری مورد نیاز است.

موارد امتیاز آور ویزای کار استرالیا :

 • سن متقاضی ( حداکثر امتیاز 30 )
 • مدرک تحصیلی ( حداکثر امتیاز 20 )
 • سابقه کار متقاضی ( حداکثر امتیاز 15 )
 • سطح زبان انگلیسی ( حداکثر امتیاز 20 )

اینها موارد اصلی محسوب می شود موارد دیگر نیز وجود دارد مانند امتیاز مجردی که به افراد مجرد 10 امتیاز داده می شود. در جدول پایین تمامی موارد را با عنوان جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا برای شما ارائه کرده ایم.

امتیاز

توضیحات

فاکتور

25

18-24 سال

سن

30

25-32 سال

25

33-39 سال

15

40-44 سال

0

نمرهی 6 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و ibT معادل

نمره زبان

10

نمرهی 7 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و ibT معادل

20

نمرهی 8 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و ibT معادل

5

سه سال سابقه کار مرتبط

سابقه کار خارج از استرالیا

10

پنج سال سابقه کار مرتبط

15

هشت سال سابقه کار مرتبط

5

یک سال سابقه کار مرتبط

سابقه کار داخل استرالیا

10

سه سال سابقه کار مرتبط

15

پنج سال سابقه کار مرتبط

20

هشت سال سابقه کار مرتبط

20

دکتری

مدرک تحصیلی

15

فوق لیسانس و لیسانس

10

فوق دیپلم و مدارک افتخاری معادل

 

تعداد دعوتنامه های سال مهاجرتی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ برای ویزای کار استرالیا که تا کنون از سوی اداره مهاجرت استرالیا منتشر شده اند  به شرح ذیل بوده است:

گروه شغلی

تعداد دعوتنامه قابل صدور

Construction Managers

۵,۹۸۲

Engineering Managers

۱,۱۳۱

Accountants*

۳,۷۵۳

Auditors, Company Secretaries and Corporate Treasurers*

۱,۳۴۲

Management consultant

۳,۸۹۴

Architects and Landscape Architects

۱,۲۵۱

Chemical and Materials Engineers

۱,۰۰۰

Civil Engineering Professionals

۳,۵۱۰

Electrical Engineers

۱,۰۰۰

Electronics Engineers*

۳۰۰

Industrial, Mechanical and Production Engineers*

۱,۷۸۰

Other Engineering Professionals*

۷۰۰

Civil Engineering Draftspersons and Technicians

۱,۰۰۰

Electrical Engineering Draftspersons and Technicians

۱,۰۰۰

Telecommunications Technical Specialists

۱,۰۰۰

Automotive Electricians

۱,۰۰۰

Motor Mechanics

۶,۰۹۹

Metal Fitters and Machinists

۶,۹۸۹

Precision Metal Trades Workers

۱,۰۰۰

Carpenters and Joiners

۸,۳۷۲

Painting Trades Workers

۳,۲۷۷

Plumbers

۵,۷۶۶

Electricians

۹,۳۰۳

Airconditioning and Refrigeration Mechanics

۱,۸۳۶

Electrical Distribution Trades Workers

۱,۰۱۹

 

شرایط ویزای سرمایه گذاری استرالیا در سال 2019 :

از اصلی ترین روش های کسب اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا این است که شما در استرالیا سرمایه گذاری کنید. دولت استرالیا ویزاهای زیادی را برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری در نظر گرفته است . مهاجران ایرانی بیشتر از ویزاهای 188 استرالیا و همچنین ویزای 888 و ویزای 132 استفاده می کنند. تفاوت این ویزاها بیشتر برسر نوع اقامت و همچنین میزان سرمایه گذاری می باشد. بهترین نوع آن ویزای 188 استرالیا و همچنین ویزای 132 استرالیا می باشد.

ویزای 188 استرالیا دارای اقامت موقت 4 ساله می باشد و دارای شاخه های مختلفی است و به شما این امکان را می دهد با 200هزار دلار استرالیا، این ویزا را بدست بیاورید . ویزای 132 استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا می باشد و به دارندگان خود این اجازه را می دهد تا از همان بدو ورد اقامت دائم استرالیا را اخذ کنند ولب با این تفاوت که دارندگان ویزای 132 استرالیا باید حداقل مبلغ یک ونیم میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری کنند که مبلغ بالایی به حساب می آید. اصلی ترین دلیل تقاضای ویزای 188 استرالیا همین موضوع می باشد و از طرفی شما بعد از گذشت مدتی و کسب شرایط لازم می توانید برای اخذ ویزای 888 استرالیا اقدام کرده و اقامت دائم استرالیا را کسب کنید.

با ویزای سرمایه گذاری استرالیا بیشتر آشنا شوید .( ویزای سرمایه گذاری استرالیا )

حداقل شرایط ویزای 188 استرالیا به شرح زیر می باشد :

 1. شما باید حداقل به مدت ۲ سال یک کسب و کار فعال در ایران داشته باشید . این بیزینس می تواند شرکت، مطب ، داروخانه، کلینیک یا مغازه باشد.
 2. اسناد ملکی با ارزش حداقل ۲ میلیارد تومان که به نام شما و یا همسرتان باشد داشته باشید.
 3. مدارک کافی بابت اثبات مدیریت شما در بیزینس و داشتن حداقل ۳۳ درصد سهام الزامی است.

 

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا 188 الزامی به  داشتن مدرک زبان نمی باشد و متقاضی بعد از ورود می تواند در دوره های زبان که در  استرالیا برگزار می شوند شرکت کند و از این طریق سطح زبان خود را تقویت نماید. همچنین داشتن مدرک تحصیلی نیز الزامی نمی باشد.

بر خلاف سایر ویزاهای استرالیا که فقط فرزندان زیر ۱۸ سال همزمان با والدین ویزا دریافت می نمایند در ویزای سرمایه گذاری استرالیا فرزندان زیر ۲۳ سال نیز در کیس متقاضی اصلی قرار خواهند داشت.

 

بهترین راه کسب ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا :

در هنگام اخذ ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا حالت های مختلفی می تواند وجود داشته باشد تا شما نتوانید ویزای استرالیا را کسب کنید. به عنوان مثلا امکان دارد شما به هر دلیلی واجد شرایط نباشید مانند سن بالا ، سطح پایین زبان و یا هر دلیل دیگر و یا امکان دارد مدارک شما جعلی باشد. اما بسیاری از درخواستها بر اثر خطاهایی که فرد هنگام درخواست ویزای استرالیا و ارسال مدارک مرتکب میشود یا سوء تفاهمهایی که برای اداره مهاجرت استرالیا به وجود میآورد، دچار اشکال شده و رد میشوند.  تمام متقاضیان مهاجرت به استرالیا می خواهند مطمئن باشند که درخواست ویزای آنها صحیح می باشد اما در برخی موارد تنها دنبال کردن چک لیست ارائه شده توسط اداره مهاجرت استرالیا کافی نیست. در خصوص ویزاهای کاری استرالیا انتخاب کد رشتهای که متناسب با سوابق کاری شما باشد و در عین حالا تقاضای خوبی در استرالیا دارد و احتمال اخذ ویزا برای شما را افزایش میدهد بسیار تعیین کننده است.

جمع آوری نامه های سوابق کاری هم گاهی با دردسرهایی همراه است و باید مطابق استانداردهای مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا باشد.بنابرین بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه پروسه مهاجرت به استرالیا را به یک وکیل مهاجرت کارآزموده واگذار نمایید تا شانس خود را برای اخذ ویزای استرالیا افزایش دهید.

تیم سلکت ویزا با بهره گیری از یک تیم قدرت مند و همچنین وکیل مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا می تواند شما را در این مسیر یاری کند. آقای دامون آرین وکیل رسمی و مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا و ثبت شده در سازمان مارا به همراه کادر بسیار قوی مشاوران خود می تواند بهترین مسیر و راهکار را برای کسب ویزای استرالیا برای شما ترسیم کند. اگر به دنبال یک وکیل مهاجرت به استرالیا هسید وارد لینک رو به رو شوید . وکیل مهاجرت به استرالیا

 *رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: