کد خبر: ۴۹۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹

کارشناس مسائل منطقه شاید هم اکنون البغدادی در یکی از ایالت‌های آمریکا و یا یکی از کشورهای اروپایی در حال استراحت باشد، گفت: اخیراً رئیس ستاد کل ارتش آمریکا گفت من اطلاعی ندارم این مواردی را که آقای ترامپ می‌گوید از کجا آورده است و تنها بر اساس اسناد رسانه‌ای نمی‌توان به واقعیت‌ها پی برد.

به گزارش شفاف، سیدرضا صدرالحسینی ، درباره صحت ادعای کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی _ آمریکایی داعش، بیان کرد: مجموعه چنین اقدامات و ادعا‌هایی از سوی آمریکا برای مبارزه با تروریست تنها سناریو‌هایی هالیوودی با پشت صحنه‌هایی مشخص است.

وی با بیان اینکه شاید هم اکنون البغدادی در یکی از ایالت‌های آمریکا و یا یکی از کشور‌های اروپایی در حال استراحت باشد، افزود: اخیرا رئیس ستاد کل ارتش آمریکا گفت من اطلاعی ندارم این مواردی را که آقای ترامپ می‎گوید ازکجا آورده است و تنها براساس اسناد رسانه‌ای نمی‌توان به واقعیت‌ها پی برد.

کارشناس مسائل منطقه تصریح کرد: مسئله اصلی و مهم دیگر اینکه حضور یا عدم حضور البغدادی در کنترل تروریسم در غرب آسیا چقدر موثر است؟ چنانچه در سال ۲۰۱۷، چهار مرتبه در سال ۲۰۱۸ سه مرتبه و امسال هم دو مرتبه اعلام شد که البغدادی کشته شده است.

صدرالحسینی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی در غرب آسیا توسط آمریکا ساخته و توسط سعودی‌ها تامین هزینه می‌شوند، گفت: چنانچه مثلث شوم منطقه تصمیم گرفت، البغدادی دیگر روی کار نباشد، او را از سر راه برداشتند و ظرف مدت ۱۲ ساعت فرد دیگری را به‎جای او معرفی کردند.

وی درباره علت برجسته سازی البغدادی‌ها و بن لادن‌ها و از سوی دیگر مبارزه با آن‌ها گفت: بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی، آمریکایی‌ها نیاز به ایجاد یک دشمن فرضی داشتند و چه چیزی را می‌توانستند به جز تروریست در این راستا معرفی کنند؟ بالاخره مردم باید آمریکا را همچنان ابر قدرت ببینند و برای همین چند نکته را در معرض دید مردم دنیا قرار دادند یکی از آن‌ها تروریسم و دیگری اسلام هراسی بود. بعدا هم که ایران با محوریت مقاومت یک توانمندی قابل توجهی را در منطقه پیدا کرد، ایران هراسی را نیز به راه انداختند.

 

این استاد دانشگاه عنوان کرد: موضوع تروریسم وقتی در دنیا مطرح می‌شود، یک وحشتی در افکار عمومی ایجاد می‌کند و به‌همین خاطر آمریکایی‌ها باید خود را پرچمدار مبارزه با آن نشان می‌دادند؛ برای اینکه بتوانند کدخدایی خود در دنیا را داشته باشند.

صدرالحسینی اضافه کرد: تروریسم قبل از جنگ جهانی اول وجود داشته اما اینکه مجموعه‌ای مثل داعش و القاعده به وجود بیایند و پشت سر هم هواپیماهایشان در ترکیه فرود بیاید و بعد به سوریه بروند و به دیگر کشورها لشگر کشی داشته باشند؛ همه این‌ها برای ایجاد ترس عمومی در دنیا است؛ در حالی که شاهد بودیم خانم کلینتون گفت، امثال البغدادی‌ها را آمریکایی‌ها ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها اگر می‌خواهند با اصل تروریست مبارزه کنند باید جمعیت‌های عالمانه‌ای را تشکیل دهد تا مشخص شود، فکر تروریسم تکفیری از کجا ساطع و پمپاژ شده است و بعد با آن مبارزه واقعی کنند وگرنه این کار‌هایی که می‌کنند، تنها نوعی اقدامات نمایشی برای پیروزی در انتخابات است.

کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: آمریکایی‌ها در حال ایجاد جریان‌های جدید تروریستی در منطقه هستند وگرنه چگونه سر از چاه‌های نفت در سوریه و منطقه دربیاورند؟

وی درباره ادعای انداختن جنازه البغدادی به دریا نیز گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند حتی جنازه البغدادی - با فرض صحت ادعای کشته شدن او - دست کسی نباشد، چراکه سینه او مخزن اسرار جنایت آن‌ها در منطقه است و اگر کوچکترین اهمالی شود این راز‌ها توسط البغدادی و سایرینی مانند او برملا می‌شد و دیگر آبرویی برای آنها و خدام‌شان در منطقه باقی نمی‌ماند.

به گزارش میزان، دونالد ترامپ رئیس رژیم آمریکا صراحتاً در جمع هوادارانش در ایالت «می‌سی‌سی‌پی» اذعان کرد باراک اوباما «داعش را ساخته است».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: