کد خبر: ۴۹۶۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

در دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان‌های دهگلان و قروه بر گسترش چتر حمایتی صندوق در مناطق کم برخوردار و تسریع ارائه خدمات به هنرمندان استانی تأکید شد.

به گزارش شفاف، مدیران صندوق اعتباری هنر طی سفر حمایتی به استان کردستان با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان‌های دهگلان، قروه و روستاهای تابعه دیدار و در منازل شماری از هنرمندان و فرهیختگان این دو شهرستان حضور یافتند.

منصور وحیدی‌فر؛ معاون اعضا صندوق اعتباری هنر ضمن تبریک ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط یونسکو گفت: جایگاه و اهمیت هنر خصوصاً موسیقی در زندگی مردم کردستان از ادوار گذشته بر کسی پوشیده نیست؛ متاسفانه استان کردستان از برخی محرومیت‌ها رنج می‌برد امیدواریم در این سفر اهالی فرهنگ و هنر این استان از خدمات صندوق بهره‌مند شوند.

وحیدی‌فر افزود:  هدف ما در سفرهای حمایتی در گام نخست بهره‌مندی هنرمندان استانی از خدمات صندوق اعتباری هنر و در گام بعدی شناسایی هنرمندان مستعد و معرفی آنها در مجامع فرهنگی و هنری است.

زهرا حق‌شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به دومین حضور خود در استان کردستان گفت: ستون‌های فرهنگ و هنر کشور با مشارکت و فعالیت همه اهالی فرهنگ و هنر بنا شده است؛ توجه به هنرمندان استانی از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است.

وی افزود: طی سفرهای حمایتی با همراهی خود هنرمندان، چهره‌های گمنام فرهنگی و هنری شناسایی و با توجه به امکانات صندوق از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

مسئولان صندوق اعتباری هنر در این سفر با هنرمندانی چون صباح سلطانى (نویسنده)، لیلى رضایى (نویسنده)، ابراهیم خالدین( موسیقی)، ولی شیرزادی (موسیقی)، حبیب‌اله مرادی (موسیقی)، ناصر خالدیان (موسیقی)، قینعلی شاهینی (روستای سرش آباد)، حبیب‌اله مفاخری ( موسیقی)، صدراله نصیری هانیس، یداله نصیری هانیس، عبدالباسط اله ویسی و ...دیدار کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: