کد خبر: ۴۹۶۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از رد طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزشی در این کمیسیون خبر داد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با اشاره به جلسه عصر امروز(دوشنبه 13 آبان) این کمیسیون، گفت:بررسی طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور در دستور کار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: پس از اعضای استماع نظرات موافقان و مخالفان طرح به رأی گذاشته شد که با اکثریت آرا اعضای کمیسیون این طرح رد شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها که کلیات آن در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید برای اعمال پیشنهادات در دستور کار کمیسیون قرار گرفت که بر این اساس مقر شد تا مهلتی سه ماهه به دولت برای تدوین آیین نامه اجرایی این طرح اعطا شود.

حجت الاسلام سلیمی با تأکید بر اینکه علاوه بر وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»، «علوم» و «بهداشت»، تمامی مراکز آموزشی و مؤسسات علمی هم مکلف به تعیین این سر فصل‌‎ها هستند، افزود: همچنین در این طرح تأکید شد که اسناد لانه جاسوسی برای تدوین سرفصل‌های متون درسی در اولویت قرار داشته باشد.

وی با اشاره به دستورکار دیگر این جلسه، گفت: طرح «الزام دولت به حمایت از مراکز علمی – تحقیقاتی ضد استکباری» نیز با طرح «الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شدند» ادغام شد و این طرح به تصویب رسید.

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه اعضای کمیته اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای ناقص قوانین مربوط به آموزش و پرورش و عدم تحقق عدالت آموزشی در استان سیستان و بلوچستان نیز تعیین شدند، اظهار داشت: با رأی اعضای کمیسیون بنده به همراه محمود نگهبان سلامی، فاطمه سعیدی، محمد بیرانوندی، فریده اولادقباد و قاسم احمدی لاشکی به عنوان اعضای کمیته انتخاب شدیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار