کد خبر: ۴۹۶۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

میزان خودکشی نظامیان آمریکایی حکایت از ناتوانی ارتش آمریکا برای کنترل خودکشی نظامیان این کشور دارد؛ در ۵ سال ۲۰۰۱۳ تا ۲۰۰۱۷ بیش از ۴۵ هزار نیرو‌ی وظیفه فعال و آسیب دیده خود را کشته‌اند که این آمار در سال ۲۰۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است!

به گزارش شفاف، آمریکا یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ارتش‌های جهان را دارد اما یک بحران بزرگ نیز دارد و آن "خودکشی"در میان نظامیان خود است!

انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند.

بر اساس گزارش جدید "نیویورک تایمز"، میزان خودکشی نظامیان  وظیفه فعال و نظامیان آسیب دیده آمریکایی رو به افزایش است؛ به گفته کارشناسان نظامی، در 5 سال 20013 تا 20017 بیش از 45 هزار نیرو‌ی وظیفه فعال و آسیب دیده خود را کشته‌اند که این آمار در سال 20018 به عدد روزانه 24 خودکشی رسیده است! 

نظامیان آمریکایی , قاره آمریکا ,

نظامیان آمریکایی , قاره آمریکا ,

 بر اساس نتایج به‌دست آمده از تحقیقات کارشناسان، خودکشی‌های انجام شده در سال‌های اخیر بیشتر از آمار کشته‌های آمریکا در افغانستان و عراق است! این نتایج نشان می‌دهد از هر 10 خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است.

 آخرین آمارهای پنتاگون نشان می‌دهد که میزان خودکشی سربازان وظیفه فعال در تمام شاخه‌های خدماتی در طی پنج سال گذشته، بیش از یک سوم افزایش یافته است؛ نرخ خودکشی در میان نظامیان آمریکایی در اواخر سال 2018، 24.8 نفر از 100 هزار نفر است.

 این میزان خودکشی در بین افراد آسیب دیده در جنگ‌ها بسیار بیشتر است؛ بر اساس گزارش "کمیته نظارت و اصلاحات مجلس" آمریکا در سال 2016، تعداد آسیب‌دیدگان، 1.5 برابر بیشتر از افرادی که در خدمت سربازی بسر می‌برند، بوده است؛ در بین افراد 18 تا 34 ساله، این میزان خودکشی از سال 2005 تا 2016 به حدود 80 درصد افزایش یافته است.

کارشناسان می‌گویند، این خطر در سال اول از ترک خدمت یک آسیب دیده دو برابر می‌شود؛ کارشناسان علت این امر را ناامیدی افراد مجروح شده از دریافت کمک‌های مورد نیازشان می‌دانند؛ نظامیان مجروح شده برای بهبود خود به زودی بازنشسته می‌شوند اما این مسئله برای آنها دردسر‌های زیادی را به‌وجود می‌آورد؛ بسیاری از آنها، کمک‌های مناسبی دریافت نمی‌کنند و این مسئله زندگیشان را با چالش همراه می‌کند.  

نظامیان آمریکایی , قاره آمریکا ,

پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال 2017، تعداد 186 خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است.

خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه 70 میلادی باز می‌گردد.

نظامیان آمریکایی , قاره آمریکا ,

نظامیان آمریکایی , قاره آمریکا ,

کارشناسان معتقدند که خودکشی‌ها، پیچیده و ناشی از عوامل بسیاری هستند؛ یکی از این عوامل تصمیمات لحظه‌ای و بدون فکر است؛ مقامات پنتاگون می‌گویند اکثر اعضای خدمتی که با خودکشی می‌میرند، دارای بیماری روانی نیستند، بلکه آنها برای رفع استرس درونی خود دست به خودکشی می‌زندد. 

ارتش آمریکا با حدود 3 میلیون نیروی فعال و ذخیره نظامی، پر‌هزینه ترین ارتش جهان محسوب می‌شود که نیروهای آن در حال حاضر در حدود 700 نقطه جهان مستقر هستند؛ در همین حال، ژنرال "مارتین دمپسی"، از مقامات عالی‌رتبه ارتش آمریکا به ناتوانی این نهاد نظامی برای کنترل و کاهش میزان خودکشی در میان سربازان اذعان می‌کند. 

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: