کد خبر: ۴۹۶۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

هوای تهران همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.

به گزارش شفاف، هوای تهران با شاخص 111 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد. این در حالی است که تهرانی‌‌ها سه روز گذشته را هم در هوای ناسالم سپری کردند. بر این اساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی‌، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در حال حاضر دمای هوای تهران 15 درجه سانتی گراد است و پیش‌بینی‌ می‌شود کمینه دما 10 درجه و بیشنه دما در روز آینده 17 درجه باشد.

همچنین پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که با تداوم شرایط جوی پایدار و افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در اکثر مناطق افزایش پیدا کرده و سبب کاهش کیفیت هوای پایتخت خواهد شد. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و وزش باد در طی روز، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و احتمال می‌رود شرایط مطلوب کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد.

در اواخر وقت شنبه با کاهش میزان ناپایداری جوی همراه با افزایش حجم ترافیک، تجمع آلاینده‌ها (به‌ویژه ذرات معلق) در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود؛ اگرچه وزش باد شامگاه شنبه در بهبود نسبی کیفیت هوای شهر تهران مؤثر خواهد بود. با کاهش ناپایداری جوی تا نخستین ساعات روز یکشنبه (19 آبان 98)، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در ساعات اوج ترافیک صبحگاهی مهیا خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار بگیرد.

برقراری جو آرام و آسمان صاف در طی روز یکشنبه پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و به‌تبع آن کیفیت هوا را در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: