کد خبر: ۴۹۶۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: قصور شهردار تهران در تأخیر ارسال لایحه اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران پذیرفتنی نیست.

به گزارش شفاف، سیدحسن رسولی با بیان اینکه "اصلاح ساختار پرهزینه و ناکارآمد سازمانی شهرداری یکی از مهمترین وعده‌های انتخاباتی ما اصلاح‌طلبان به مردم شریف تهران بوده است"، اظهار کرد: آقای حناچی نیز همانند شهرداران قبلی با قبول انجام این مهم از ما رأی اعتماد گرفته است.

وی ادامه داد: در عمل به این تکلیف، آبان ماه سال ٩٧ طرح «الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری از 9 سطح به حداکثر 6 سطح سازمانی و حذف پست‌های قائم‌مقام، جانشین و مشاور در تمام واحدهای ستادی، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه» با 16 امضا تقدیم هیئت رئیسه شد و در نهایت در دی ماه طرح با عنوان "الزام شهرداری تهران به اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمان‌ها و شرکتهای تابعه و ساماندهی مجدد مناطق شهرداری تهران" در شورای اسلامی شهر تهران مصوب شد.

رسولی  اضافه کرد: بر اساس ماده واحده این طرح باید تا پایان خرداد سال ٩٨ این مطالبه محقق می‌شد که متأسفانه علی‌رغم گذشت بیش از 4.5 ماه از موعد قانونی مقرر و برقراری حداکثر هماهنگی فی‌مابین هنوز این وظیفه قانونی عملی نشده است.

نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با ابراز اینکه "سه بار درباره این موضوع به شهردار تهران در صحن تذکر داده‌ام و هر مرتبه اعلام کرده به‌زودی لایحه ارسال خواهد کرد"، گفت: نمی‌دانم علت تأخیر و تعلل چیست! قطعاً در صورت تداوم این قصور علی‌رغم ارادت شخصی به شهردار، در مقام استیفای حقوق شهروندان و عمل به وظیفه نمایندگی مردم به‌ناچار از سایر ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار