کد خبر: ۴۹۶۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

مجری طرح‌های نیروگاه‌های خصوصی شرکت برق حرارتی از بهره برداری رسمی از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گوهران در هفته جاری خبر داد.

به گزارش شفاف، امیر دودابی‌نژاد، مجری طرح‌های نیروگاه‌های خصوصی شرکت برق حرارتی در نشستی خبری اظهار داشت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران در روز دوشنبه هفته جاری توسط رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: فاز گازی این نیروگاه در زمستان سال 1396 افتتاح شده و به بهره برداری رسید و واحد بخار این نیروگاه نیز امسال تکمیل شده و در 22 تیرماه سال جاری به شبکه سراسری برق سنکرون شد.

مجری طرح‌های نیروگاه‌های خصوصی شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه "ظرفیت کل این نیروگاه 492 مگاوات است"، گفت: این نیروگاه دو واحد 166 مگاواتی گازی و یک واحد 160 مگاواتی بخاری دارد و راندمان بخش گاز آن 34 درصد است.

دودابی‌نژاد با بیان اینکه "شرکت مادر تخصصی برق حرارتی برای 200 مگاوات از این نیروگاه قرارداد خرید تضمینی برق دارد"، گفت: با تکمیل واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران، 205 میلیون متر مکعب سوخت در سال صرفه جویی خواهد شد.

در ادامه این نشست، تقی‌زاده، مدیرعامل هلدینگ انرژی امید تابان هور با بیان اینکه "طرح نیروگاهی گل گهر سیرجان با هدف تامین انرژی کارخانجات صنعتی گل گهر با ظرفیت 1500 مگاوات طراحی شده"، گفت: فاز اول 500 مگاواتی این نیروگاه وارد مدار بهره برداری شده است.

وی افزود: فاز یک این نیروگاه از نوع کلاس E با راندمان 48 درصد در حال بهره برداری است , برای بلوک سیکل ترکیبی با ظرفیت 500 مگاوات از نوع کلاس  F با مپنا در حال مذاکره هستیم و چنانچه مپنا بتواند تجهیزات مورد نیاز را تامین کند، توسط همین شرکت طرح پیش خواهد رفت؛ در غیر این صورت با شرکت آنسالدوی ایتالیا که برای تامین تجهیزات مذاکراتی انجام داده‌ایم، کار را پیش خواهیم برد.

وی ادامه داد: برای تامین سرمایه نیز با بانک اکسیم روسیه برای دریافت 300 میلیون یورو وام مذاکره کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: