کد خبر: ۴۹۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹

وزیر کشور با بیان اینکه سامانه‌های تولید و توزیع موجب شفافیت ۸۰ درصدی در معاملات کالا و پول می‌شود، گفت: یک سال می‌شود که ما بر این موضوع متمرکز شده‌ایم و زمان‌بندی داریم که تا ۱۵ اسفندماه سامانه‌ها فعال شوند.

به گزارش شفاف، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی که عصر امروز(دوشنبه، 20 آبان) در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران در سخنانی، گفت: در این جلسه نیز گزارشات مصوبات قبلی ستاد ارائه شد و روند کار مثبت بود.

وی افزود: با توجه به اینکه در فصل زراعت و کشت قرار داریم، کشاورزان نگرانی‌هایی درباره نهادهای کشاورزی داشتند، وزارت جهادکشاورزی گزارشی درباره نهادهای کشاورزی دادند که خرید امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد افزوده شده و کشاورزان نگران نباشند، امسال 8 میلیون هکتار کشت می‌شود که تابه حال 4 میلیون هکتار زیر کشت رفته است.

وزیر کشور به موضوع لبنیات پرداخت و با اشاره به قیمت شیر تصریح کرد: مقرر شد که وزارت جهادکشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان این موضوع را پیگیری کنند و به نحوی این کار و مدیریت آن انجام گیرد که حقوق مصرف‌کنندگان در نظر گرفته شود.

رحمانی‌فضلی گفت: موضوع دیگر که در جلسه مورد بررسی قرار گرفت، مسئله ارزش افزوده مخابرات و اضافه‌دریافتی‌هایی که عنوان شده بود، که وزیر مربوطه راه‌های مختلفی را جست‌وجو می‌کنند که مقرر شد شرکت‌هایی که اضافه دریافت کرده و یا اگر قرار بر بازگشت مبلغ باشد، چگونگی آن تعیین شود.

وی اظهار داشت: نگرانی دیگر در خصوص مسکن مهر بود که وزارت راه و شهرسازی گزارشی از روند ساخت آن را ارائه کردند که 100 هزار واحد آماده شده و 70 هزار واحد نیز در مراحل ساخت است و از این وزارتخانه خواسته شد با توجه به طولانی شدن تحویل‌ها، زمان‌بندی تعیین گردد.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: موضوع سامانه‌ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌شود و طبق گزارش‌های موجود، پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است. موضوع سامانه‌ها به 9 سال گذشته برمی‌گردد که همه سیستم‌ها اعم از سیستم‌های تولیدی و توزیعی سامانه‌هایی داشته باشند تا گردش کالا و نقل و انتقال پول و کالا شناسایی و رصد شود، یک سال می‌شود که ما بر این موضوع متمرکز شده‌ایم و زمان‌بندی داریم که تا 15 اسفندماه سامانه‌ها فعال شوند، اگر بتوانیم این موضوع را به نتیجه برسانیم، می‌توان گفت بیش از 80 درصد معاملات کالا و پول شفاف می‌شود که اهمیت زیادی دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: