کد خبر: ۴۹۶۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

نماینده مردم همدان گفت: برگزاری جشنواره ملی سیر در نیمه پایانی خردادماه ۱۳۹۹ در برنامه های ملی گردشگری استان همدان قرار گرفت.

تپه هگمتانه در شرف آماده شدن برای ثبت جهانیبه گزارش شفاف، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران گفت: بعد از جلسه مهمی که دررابطه با انتقال آب به همدان روز شنبه در تهران و  در سازمان برنامه وبودجه تشکیل دادیم؛  امروز نیز در جلسه مشترک با مونسان وزیر میراث فرهنگی وگردشگری و مهندس شاهرخی استاندار، موضوع ثبت جهانی تپه هگمتانه مطرح شد و با دستور وزیر قرار شد در اسرع وقت با رفع مشکلاتی که در ثبت جهانی این اثر تاریخی وجود دارد،در دستور کار ثبت جهانی در وزارت میراث فرهنگی وگردشگری قرار گیرد.

وی گفت: در خصوص چهار منطقه گردشگری امامزاده محسن، ابرو ، گنجنامه و منطقه سد اکباتان مقرر شد،کار مطالعاتی انجام شود وعملیات اجرایی این پروژه ها در اسرع وقت آغاز گردد.

نماینده مردم همدان گفت: مسیر اتوبان تهران_همدان نیز در این جلسه طرح و مطالعه برای تعریف پروژه گردشگری بودن این مسیر مورد تاکید قرار گرفت و مقرر گردید سرمایه گذاری برای مطالعه واجرای این پروژه گردشگری انجام پذیرد.

وی گفت: احداث مجتمع فرهنگی وتفریحی و گردشگری لوکس در مسیر اتوبان تهران_همدان در دستور کار قرار گرفت.

حاجی بابایی گفت: ثبت جهانی قنات قاسم آباد نیز از مواردی بود  که وزیر دستور پیگیری آن را صادر کردند.

وی گفت: برگزاری جشنواره ملی سیر در نیمه پایانی خردادماه ۱۳۹۹ نیز در برنامه های ملی گردشگری استان همدان قرار گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین ،گفت:  با این که پیشرفت فیزیکی موزه منطقه ای همدان ،که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۴ شروع شده است در حال حاضر در مراحل پایانی قرار دارد، باید ساختار نیروی انسانی این موزه و مخزن آن تعریف گردد و نسبت به استخدام و بکار گیری نیروی انسانی این موزه اقدام شود.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: