کد خبر: ۴۹۶۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

در جلسات پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، تعداد دیگری از شاخص های پیشنهادی پس از بررسی کارشناسی به تصویب رسید.

به گزارش شفاف، نشست پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص‌های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، در دو نوبت صبح و عصر در روز دوشنبه 13 آبان‌ماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط و همچنین نخبگان و صاحبنظران در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد.

در راستای مقررات نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، کمیته مبارزه با مواد مخدر به‌منظور تهیه و تدوین شاخص‌های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر؛ ابلاغی 1385 مقام معظم رهبری مدظله‌العالی با بررسی اسناد و مستندات مرتبط از قبیل: سامانه ملی اطلاعات مبارزه با مواد مخدر، طرح ملی مبارزه با مواد مخدر، و... شاخص‌های موجود را در قالب 141 مورد احصاء و پس از نظرخواهی از دستگاه‌های ذی‌ربط انتظامی، اطلاعاتی، پیشگیری، درمانی، و... و همچنین کارشناسان و فرهیختگان مرتبط با موضوع از طریق برگزاری سلسله جلسات کارگروه بررسی نظرات با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط و کارشناسان و فرهیختگان مستقل از مهرماه 1398 اقدام کرده است.

در همین راستا در پنجمین و ششمین جلسه کارگروه بررسی شاخص‌های مزبور در روز دوشنبه 13 آبان‌ماه در دو نوبت صبح و عصر تعداد 12 شاخص که اغلب مرتبط با مقابله باعرضه و حوزه‌های اطلاعاتی و انتظامی بودند پس از بحث و تبادل‌نظر نهایی شد.

گفتنی است، در جلسات اول تا چهارم این کارگروه نیز تعداد 18 شاخص نیز به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

پس از اتمام مراحل لازم، به استناد مقررات نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، شاخص‌های نهایی جهت تصویب به کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام تقدیم خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار