کد خبر: ۴۹۶۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

معاون محیط زیست استان تهران: با توجه به آلودگی هوا و شرایط جوی بعید است فردا مدارس تهران تعطیل شود.

به گزارش شفاف، محمدرستگاری گفت: شاخص کلی کیفیت هوای تهران امروز در ساعت ۸ صبح بر روی عدد ۱۳۳ ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و از ساعت ۸ صبح روند کاهشی میزان غلظت آلاینده‌ها را داریم و در حال حاضر به عدد ۱۲۵ رسیده است.
وی ادامه داد: با توجه به آلودگی هوا و شرایط جوی و نمونه شاخص‌های شهر تهران بعید به نظر می‌رسد که مدارس پایتخت فردا تعطیل شود.
رستگاری با اشاره به آلوده‌ترین مناطق پایتخت گفت: پیروزی در منطقه ۱۳ با شاخص ۱۶۲، شهرری در منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۹، شادآباد در منطقه ۱۸ و پارک شکوفه در منطقه ۱۴ با شاخص ۱۵۸، شریف در منطقه ۲، شهرداری منطقه ۱۱ و دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۵۷، شهرداری منطقه ۱۰ و پاسداران منطقه ۳ با شاخص ۱۵۵، تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۱۵۳، سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۵۰، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۴۷، فرمانداری شهرری با شاخص ۱۴۲، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۱۳۶، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۱۳۵، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۲۶، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۱۱۱، گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۰۵، به ترتیب آلوده‌ترین مناطق پایتخت گزارش شده است.
معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران در پاسخ به اینکه آیا جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا برگزار می‌شود یا خیر، گفت: پیشنهاد برگزاری این جلسه از سوی محیط زیست به استانداری اعلام می‌شود و در حال حاضر هیچ تصمیمی برای برگزاری جلسه نداریم.
رستگاری خاطرنشان کرد: از زنان باردار، سالمندان، کودکان و بیماران قلبی درخواست می‌شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند و ورزشکاران نیز از ورزش کردن در فضای باز خودداری نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار