کد خبر: ۴۹۶۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
سازمان ملل اعلام کرد؛

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که اردن، امارات متحده عربی و ترکیه به کرات تحریم تسلیحاتی این سازمان علیه لیبی را نقض کرده‌اند.

به گزارش شفاف به نقل از رویترز، سازمان ملل در گزارشی محرمانه ترکیه، اردن و امارت را به نقض تحریمی های تسلیحاتی این سازمان علیه لیبی متهم کرده و همچنین سودان را نیز به اعزام نیروی نظامی به این کشور متهم ساخته است. 

این گزارش همچنین می‌گوید که به احتمال زیاد یک جنگنده خارجی مسئول حمله مرگبار به یک مرکز نگهداری مهاجران در لیبی در تیرماه سال جاری بوده است. حمله‌ای که گفته می‌شود با حمایت خلیفه حفتر که قدرت را در شرق لیبی در دست دارد، صورت گرفته است. این حمله دست‌کم ۵۰ کشته و بیش از ۱۳۰ زخمی برجای گذاشت.

در این گزارش که به کمیته تحریم‌های لیبی در شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد، همچنین آمده است که سودان و بویژه «محمد حمدان دقلو» مشهور به «حمیدتی» رئیس نیروهای واکنش سریع سودان (RSF) با اعزام یک‌هزار نیروی سودانی به لیبی، تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه لیبی را نقض کرده است.

قرار است این گزارش محرمانه که رویترز آنرا رویت کرده، در ماه آینده منتشر شود.

نمایندگان اردن، ترکیه و سودان به درخواست رویترز برای اظهارنظر دربارۀ این گزارش پاسخی نداده‌اند. سفیر امارات متحده عربی در سازمان ملل نیز اعلام کرد از آنجا که هنوز این گزارش را ندیده است، نمی‌تواند درباره آن اظهارنظر کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه ژوئیه از تمام کشورها درخواست کرد که در درگیری‌های لیبی مداخله نکنند و باعث تشدید این درگیری‌ها نشوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: