کد خبر: ۴۹۶۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳

مدیرکل محیط‌زیست استان تهران گفت: شاخص آلایندگی برخی شهرهای استان تهران روی عدد ۱۹۰ قرار گرفته است.

به گزارش شفاف، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عصر امروز با حضور نمایندگان از دستگاه‌های و سازمانهای مختلف اعم از آموزش و پرورش، شهرداری تهران، محیط زیست تهران، دانشگاه شهید بهشتی و... به ریاست انوشیروان محسنی بندپی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مختلف گزارشی را از وضعیت آلودگی هوای تهران در روزهای گذشته، امروز و پایداری شرایط در روز چهارشنبه ارائه کردند.

در این جلسه  محمودی مدیرکل  محیط زیست  استان تهران با اشاره به تشکیل جلسه کمیته اضطراری هوا در روز یکشنبه گذشته اظهار کرد: در این جلسه تصمیماتی گرفته شد و در واقع شاخص آلودگی هوا در روزهای گذشته بین 103 و 111 بوده است؛ اما بر اساس آماری که در حال حاضر اخذ کرده‌ایم شاخص‌آلودگی به 130 رسیده است که البته این میزان به ساعت 3 بعد از ظهر مربوط می‌شود.

وی گفت: البته در برخی شهرستانهای استان تهران شاخص آلودگی به مرز 190 رسیده است که از این شهرستانها می‌توانیم به قرچک و رباط کریم اشاره کنیم.

به گزارش شفاف، در ادامه جلسه انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به تصمیماتی که روز یکشنبه در جلسه کارگروه اضطراری برای تهران اتخاذ شد، گفت: در جلسه قبلی مصوب شد که محدودیتی برای تردد خودروهای شخصی ایجاد شود و در واقع تعرفه ورود به محدوده  طرح ترافیک و کنترل هوا 50درصد افزایش پیدا کند، همچنین در این جلسه مصوب شد که قیمت بلیت مترو و اتوبوس 50درصد کاهش پیدا کند که امیدواریم این موارد از سوی شهرداری تهران اعمال شده باشد.

وی با بیان اینکه در جلسه قبلی پیش‌بینی شد که شاخص آلودگی هوا تا روز سه‌شنبه از مرز 150 نخواهد گذشت، گفت: پایش‌هایی که انجام شده است این موضوع را اثبات می‌کند و این در حالی است که ما در  10 نقطه از منطقه تهران شاهد بیشترین میزان آلودگی بوده‌ایم و از این مناطق می‌توان به تربیت مدرس، پیروزی‌، شادآباد، شریف، شهرری، شهرداری منطقه 10، شکوفه، پاسداران، و علم و صنعت اشاره کرد.

بندپی همچنین با اشاره به تعطیلی مدارس ابتدایی، پیش‌دبستانی و مهدهای کودک و همچنین مدارس استثنایی در شهر تهران و شهرستانهای ری، پیشوا، قرچک، ورامین و قیامدشت، گفت: براساس بند 3 قانون آلودگی هوا مجریان دستگاه‌ها باید با مرخصی والدینی که مدارس فرزندانشان تعطیل است، موافقت کنند.

وی همچنین با اشاره به گزارش شفاف، گفت:  امسال این شرایط کمی زودتر به سراغ تهران آمده و بارشهایی که هفته‌های گذشته شاهد بودیم نتوانسته مشکلات را حل کند.

وی با تأکید بر اینکه باید توجه بیشتری به سلامت جامعه داشته باشیم، گفت: ما به عنوان متولی سلامت آحاد جامعه و براساس قانون بر این نکته تأکید داریم و بر همین اساس تعطیلی مدارس را در روز چهارشنبه تصویب کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: