کد خبر: ۴۹۶۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶

متن و حاشیه نشست ادواری شورای حقوق بشر سازمان ملل با حضور محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه بررسی شد.

جهان شمولی تحمیل عقاید خود به دیگران نیست/ اداره کننده گوانتانامو نمی تواند مدافع حقوق بشر باشدبه گزارش شفاف،   متن و حاشیه نشست ادواری شورای حقوق بشر سازمان ملل امشب ۲۱ آبان ماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه بررسی شد.

لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به نشست ادواری شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل نوبت بررسی حقوق بشر ۱۴- ۱۵ کشور از جمله ایران بود.

او با اشاره به اینکه فضای دغل بازی و دشمنی نسبت به اسلام در سازمان ملل حاکم است خاطرنشان کرد: متاسفانه این سازمان عظیم آلوده است، هر چهار سال یک بار نوبت بررسی حقوق بشر کشور‌ها در این سازمان است به طوری که هر کشوری باید گزارش مکتوبی در خصوص حقوق بشر را ارائه کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه برخی از مقامات کشور‌های اروپایی اصلاً از وضع حقوق بشر در داخل ایران و قوانین جاری کشور ما اطلاعی ندارند. گفت: یکی از مقامات اروپایی اظهار کرده بود باید از ختنه دختران در ایران جلوگیری شود به نظر می‌رسد چنین افرادی جغرافیا را به خوبی بلد نیستند و ایران را یک کشور آفریقایی فرض کردند.

 دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با تاکید بر اینکه کشور‌هایی که کارنامه کریهی در خصوص حقوق بشر دارند نمی‌توانند مدافع آن باشند. افزود: دولت آمریکا که گوانتانامو یا ابوغریب را اداره کرده است نباید در خصوص حقوق بشر صحبت کند.

لارجانی با اشاره به اینکه جهان شمولی تحمیل عقاید خود به دیگران نیست؛ افزود:  آنانی که با گردن کلفتی با ایران صحبت می‌کنند صریح‌ترین پاسخ را از ایران دریافت می‌کنند. برخی کشور‌ها در خصوص حقوق بشر توصیه را با توهین اشتباه گرفتند برخی کشور‌ها نمی‌دانند تساوی با عدالت مغایر است. مقامات کشوری مانند انگلیس که اوج بردگی جنسی در آن وجود دارد، نباید در خصوص ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۸ سال در ایران صحبت کنند.


در حال تکمیل ... 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار