کد خبر: ۴۹۶۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور جزئیات بغل‌نویسی روی خودرو را تشریح کرد.

به گزارش شفاف، سرهنگ داود قاسمیان درباره شرایط و ضوابط مربوط به بغل‌نویسی خودروهای وابسته به شرکتهای خصوصی اظهار کرد: در ماده 207 آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی آمده است: "نصب هرگونه علائم و پلاکهای متفرقه و همچنین الصاق یا نصب یا نقش هرنوع آگهی، نوشته، عکس بر روی بدنه درونی و بیرونی و شیشه‌های وسایل‌نقلیه ممنوع است مگر بر اساس ضوابطی که به پیشنهاد شورای عالی هماهنگی کشور و به تصویب وزیر کشور خواهد رسید".

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: در این رابطه هم ضوابط مربوط به تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور توسط وزارت کشور صادر شده و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مسئولیت صدور مجوز بغل‌نویسی برای خودروهای وابسته به شرکتهای خصوصی را برعهده دارد.

این مقام پلیس راهور ادامه داد: همانطور که مشخص است عدم توجه به جلو در بروز تصادفات جزء علل اصلی بوده که در چند سال اخیر درصد بالایی را به خود اختصاص داده، یکی از عواملی که باعث عدم توجه به جلو و حواس‌پرتی در زمان رانندگی به ویژه برای سایر رانندگان و حتی عابران‌پیاده می‌شود، وجود اشکال و تصاویر تبلیغاتی خارج از ضوابط برروی خودروها است.

قاسمیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر پلیس راهنمایی و رانندگی برای ارائه خدمات به شرکتهای درخواست‌کننده نصب بغل‌نویسی این آمادگی را دارد برابر دستورالعمل صادره با دریافت مدارک لازم نسبت به صدور مجوز در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای درخواستهایی که مدارک کامل داشته باشند، اقدام لازم را به عمل آورد.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: شرکتهایی که خودروهای وابسته به آنها در استان محل فعالیت، تردد دارند باید به راهنمایی و رانندگی استان مراجعه کنند و در صورتیکه محدوده فعالیت آنها در چند استان یا سراسر کشور باشد، مدارک را برای معاونت عملیات ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ارسال کرده تا از این طریق مجوز صادر شود.

به گفته وی،  ارائه‌نامه درخواست صدور مجوز بغل‌نویسی برای خودروها در فرم سربرگ شرکت با امضاء شخص مدیرعامل برای پلیس راهنمایی و رانندگی، اصل اساسنامه شرکت همراه با کپی یا کپی برابر اصل شده محضری، اصل گواهینامه ثبت علامت تجاری همراه با کپی یا کپی برابر اصل شده محضری و آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی همراه با تغییرات آن از جمله مدارکی است که شرکتها باید برای بغل‌نویسی به پلیس راهور ارائه کنند.

قاسمیان افزود: تصویری واضح از علامت تجاری ثبت شده (لوگوی شرکت) و مدارک خودرو (برگه عدم خلافی ـ کپی شناسنامه خودروها) نیز از جمله مدارک مورد نیاز در زمان ارائه درخواست مذکور است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا متذکر شد: چنانچه خودروها به نام شخص باشد قرارداد کاری به نام مالک خودرو و راننده مربوطه با شرکت الزامی است.

این مقام پلیس راهور با بیان اینکه در زمان تمدید مجوز، ارائه عکس از چند دستگاه از خودروها الزامی است، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی برابر مقررات صرفاً مجاز است علامت تجاری یا نام شرکت را برای نصب به عنوان بغل‌نویسی بر روی خودروها تأیید و مجوز را صادر کند.

وی متذکر شد: در صورتیکه خودروها فاقد مجوز بوده یا ضوابط تعیین شده در مجوز درباره محل نصب یا ابعاد را رعایت کنند و مرتکب تخلف شوند مأموران اجرائی در صورت مشاهده نسبت به صدور برگه جریمه اقدام خواهند کرد و همچنین به مراکز شماره‌گذاری ابلاغ شده از ارائه خدمات به خودروهایی که دارای بغل‌نویسی بدون مجوز یا بدون رعایت ضوابط هستند تا زمان اخذ مجوز یا رفع اثر بغل‌نویسی جلوگیری به عمل آوردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار