کد خبر: ۴۹۶۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

وزیر راه وشهرسازی طی ابلاغی بخشنامه آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی ساختمان کشور را لغو کرد.

به گزارش شفاف، متن بخشنامه محمد اسلامی به مدیران کل راه و شهرسازی سازی استان‌ها به شرح زیر است؛

« با عنایت به درخواست‌های واصل شده از برخی استان‌ها و در راستای تنظیم روابط حرفه‌ای بین شاغلان حرفه مهندسی ساختمان و کارفرمایان و برای بهره‌گیری از خدمات اشخاص دارای صلاحیت و جلوگیری از مداخله اشخاص فاقد صلاحیت حرفه‌ای در امور ساخت و ساز، دستورالعمل موضوع تبصره 2 ماده 24 آیین‌نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با همکاری شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در دست بررسی و تدوین می‌باشد.

از این روز تا تدوین و ابلاغ دستورالعمل یاد شده مستند به مواد 33 و 34 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مفاد مندرج در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان کمافی السابق ملاک عمل می‌باشد.»

به گزارش شفاف،  در دوره قبلی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی چند بخشنامه در حوزه سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان را ابلاغ کرد که یکی از آنها انتخاب ناظر توسط مالک یا کارفرما بود. حال با بخشنامه ابلاغی محمد اسلامی ارجاع نظارت بار دیگر به عهده سازمان‌های نظام مهندسی گذاشته می‌شود.

نکته مهم‌ و قابل تامل این‌که این‌که مبحث دوم مقررات ملی ساختمان فقط به موضوع ارجاع نظارت نپرداخته و موارد دیگری از جمله مجری ذی‌صلاح و شناسنامه فنی، ملکی ساختمان نیز در این مبحث طرح شده است. این‌گونه به نظر می‌رسد به دلیل آن‌که دو مورد ذکر شده درآمدی ندارد، چندان مورد توجه سازمان‌های نظام مهندسی نیست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار