کد خبر: ۴۹۶۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

داریوش باباییان تهیه‌کننده سینما، در خصوص حذف مالیات عملکرد تهیه‌کنندگان سینما توضیحاتی داد.

نامه به رئیس جمهور درباره حذف مالیات عملکرد تهیه کنندگان سینما/بیشتر فیلم‌ها ضررده هستندداریوش باباییان تهیه کننده سینما، درباره حذف معافیت عملکرد مالیاتی تهیه‌کننده‌ها، در گفت و گویی،گفت: عملکرد مالیاتی برای تهیه‌کنندگان، دفاتر و کلیه دست اندرکاران سینما در دهه هفتاد اتفاق افتاد و معافیت مالیاتی برای این دوستان بود؛ اما سازمان امور مالیاتی چند سالی است ارزش افزوده ۹ درصدی را از سینما‌ها (که چهار و نیم درصد متعلق به سینما‌ها و چهار و نیم درصد متعلق به تهیه کننده است) از مجموع فروش سینما بر می‌دارد و پرداخت می‌کند.

او افزود: اخیراً بخشنامه‌ای دادند که بخش تولید هم ۹ درصد مالیات بدهد؛ یعنی می‌خواهند دو تا ۹ درصد از سینما بگیرند که این غیر قانونی و اشتباه است. بعد آمدند و گفتند پخش کننده هم ۹ درصد بدهد و این یعنی سه تا ۹ درصد! اما با جلساتی که گذاشته شد و بحث هایی که صورت گرفت به پخش کننده  گفتند به جای ۹ درصد به عنوان درآمدزایی، ۹ دهم درصد بدهید و این اتفاق افتاد. اما می‌خواهند به طور کلی در برنامه سه ماهه چهارم امسال معافیت مالیاتی از سینما برای تولیدکننده را بردارند که این کار درستی نیست.

باباییان گفت: در این خصوص نمایندگان خانه سینما و صنوف با قدرت در حال گفت‌وگو هستند و حتی نامه‌ای به ریاست جمهوری دادند که جلوی این جریان را بگیرند؛ چون همین الان هم سینما ضرر می‌دهد. شاید فقط پنج فیلم سود ببرند، اما نود و پنج فیلم دیگر ضرر می‌دهند و ان شاء الله مسئولان کار را به نتیجه برسانند و کارشناسانه معافیت را ادامه بدهند. چون سینما یکی از جایگاه‌های ضررده است و البته شیرین برای مسئولان.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: