کد خبر: ۴۹۶۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

در فرست کلاس این سطح خدمات در بهترین و برترین سطح کیفیت خود ارائه می‌شوند. گرچه شاید برخی افراد بر این باور باشند که نوع خدماتی که در فرست کلاس ارائه می‌شود چندان تفاوتی با سایر کلاس‌های پروازی نخواهد داشت اما باید بگوییم این افراد سخت در اشتباهند! نوع و سطح کیفیت خدماتی که در فرست کلاس ارائه می‌شود اصلا قابل مقایسه با دیگر کلاس‌های پروازی چه اکونومی و چه بیزنس کلاس نیست.

همه ما میدانیم که هواپیما ها کلاس های پروازی مختلفی دارند و بسته به نوع بلیط هواپیما ارزان خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند. طبعا هرچه کلاس پروازی بالاتر باشد، نوع و کیفیت خدمات بهتر خواهد شد. در فرست کلاس این سطح خدمات در بهترین و برترین سطح کیفیت خود ارائه می‌شوند. گرچه شاید برخی افراد بر این باور باشند که نوع خدماتی که در فرست کلاس ارائه می‌شود چندان تفاوتی با سایر کلاس‌های پروازی نخواهد داشت اما باید بگوییم این افراد سخت در اشتباهند! نوع و سطح کیفیت خدماتی که در فرست کلاس ارائه می‌شود اصلا قابل مقایسه با دیگر کلاس‌های پروازی چه اکونومی و چه بیزنس کلاس نیست.

انواع کلاس‌های پروازی هواپیما

همه ما از کلاس های پروازی خبر داریم. با این حال بد نیست مروری بر انواع کلاس های پروازی داشته باشیم. کلاس پروازی اکونومی ارزان ترین کلاس پروازی است که ابتدایی ترین خدمات پروازی در آن ارائه می‌شود. پس از آن کلاس پروازی پرمیوم است. در سال‌های قبل کلاس‌های پروازی در سه نوع اکونومی، بیزنس و فرست بودند اما پس از چندین سال کلاس پروازی جدیدی معرفی شد که ترکیبی از دو کلاس پروازی بیزنس و فرست بود. در کلاس پرمیوم مسافران خدماتی مشابه فرست کلاس را با هزینه ای پایین تر تجربه خواهند کرد. کلاس پروازی بیزنس( تجاری) قیمت بالاتری نسبت به اکونومی دارد. صندلی‌های بیزنس کلاس نسبت به اکونومی نیز از راحتی بیشتری برخوردارند و در برخی از پروازها صندلی های بیزنس کلاس فضای خصوصی بیشتری را برای مسافر قائل شده اند و صندلی‌ها به صورت تخت خواب نیز در می‌آیند. فرست کلاس بالاترین کلاس پروازی است که مسافران این کلاس پروازی از خدمات و امکانات ویژه ای بهره می‌برند.

امکانات و خدمات ارائه شده در فرست کلاس

همه چیز درباره هواپیما فرست کلاس

پرواز با فرست کلاس، پروازی لاکچری است. ممکن است شما پول زیادی برای خرید این نوع پرواز نداشته باشید، با این حال ما به شما پیشنهاد میکنیم تا فرست کلاس رو در سفری داخلی تجربه کنید که هزینه زیادی ندارد. مثلا شما میتوانید بلیط هواپیما مشهد خود را از نوع بیزینس کلاس و یا فرست کلاس بگیرید. تفاوت این کلاس پروازی با دیگر کلاس ها تنها در صندلی نرم و راحت و کمی فضای بیشتر نیست. مسافران فرست کلاس از همان ابتدای ورود به فرودگاه از خدمات و امکانات ویژه این کلاس پروازی بهره مند می‌شوند. حتی آژانس ها و شرکت های هواپیمایی بزرگ که بلیط هواپیما فرست کلاس را به فروش می‌رسانند، برای جذب بیشتر مسافران این کلاس پروازی، خدمات بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند. به طور مثال این شرکت ها وسیله نقلیه بسیار لوکس و ویژه ای را برای ترانسفر مسافران در نظر گرفته و حتی راننده مخصوصی را به دنبال مسافران جلوی درب منزلشان می‌فرستند. در فرودگاه نیز این مسافران برای انتقال به هواپیما یا فرودگاه از ترانسفر مخصوص استفاده می کنند. در سوار شدن به هواپیما نیز مسافران فرست کلاس تشریفات خاصی دارند. مسافران فرست کلاس نه تنها بخش پذیرششان جداست بلکه پروسه پذیرش سریعتر از مسافرین دیگر کلاس های پروازی صورت می‌گیرد. در داخل هواپیما بخش فرست کلاس در ردیف‌های ابتدایی و نزدیک به دماغه هواپیما قرار دارد و با پرده‌ای از دیگر بخش‌ها و کلاس‌های پروازی جداست. پس از فرست کلاس ردیف بیزنس کلاس است و در نهایت بخش اکونومی است که نزدیک به دم هواپیما است. مسافرین فرست کلاس پس از اینکه تمامی مسافرین سوار شدند، سوار هواپیما می‌شوند و پس از فرود اولین افرادی هستند که هواپیما را ترک می‌کنند. در داخل هواپیما، خدمات ویژه‌ای به مسافرین فرست کلاس ارائه می‌شود. حتی مهمانداران این بخش نیز متفاوت و بسیار با تجربه‌تر از مهمانداران بخش‌های بیزنس و اکونومی هستند تا بهترین برخورد و ارائه خدمات را به مسافرین فرست کلاس داشته باشند. راحتی صندلی‌های فرست کلاس قابل مقایسه با صندلی‌های بیزنس و اکونومی نیست. علاوه بر راحتی صندلی‌ها، مسافرین فرست کلاس از حریم خصوصی بیشتری برخوردارند و هر صندلی مثل کابین کوچکی است که تمامی امکانات مورد نیاز فرد را در خود جای داده است.

امکانات یک سوئیت کامل در داخل هواپیما!

همه چیز درباره هواپیما فرست کلاس

برخی از ایرلاین‌ها به خاطر تشریفات و خدماتی که در فرست کلاس دارند نزد بسیاری شناخته شده‌اند. از آن جمله می‌توان به هواپیمایی امارات و اتحاد ایرویز اشاره کرد. هواپیمایی امارات در جدید ترین اخباری که از امکانات و خدمات خود ارائه کرده، نسخه‌ای از کلاس پروازی فرست کلاس را معرفی کرده که دقیقا مشابه یک کابین بوده و به وسیله درب‌های مخصوص، فضایی کاملا خصوصی را برای مسافران ایجاد می کند. اتحاد ایرویز از سویی دیگر فرست کلاسی را ایجاد کرده که فضای یک سوئیت هتل را برای مسافر تداعی می کند. این هواپیمایی در سوئیت فرست کلاس خود فضای خصوصی نشیمن، اتاق خوابی جداگانه و حتی دوش حمام نیز قرار داده است. فرست کلاس ها به طور کلی دارای صندلی، تخت خواب، تلویزیونی صفحه تخت، آباژور، آینه، لپ تاپ و مینی‌بار هستند! لباس راحتی و دمپایی از دیگر امکاناتی است که در فرست کلاس ارائه می‌شود. غذایی که در بخش فرست کلاس هواپیما سرو می‌شود نسبت به دیگر کلاس‌های پروازی از کیفیت بهتری برخوردار است. شاید با خود بگویید غذای هواپیما کیفیت خوب و بد ندارد اما اشتباه می کنید! در برخی از ایرلاین‌ها غذای بخش فرست کلاس توسط سرآشپزی مخصوص و چه بسا بهترین سرآشپزان ممکن تهیه میشود. نوع سرو غذاهای فرست کلاس هواپیما نیز با کلاس های پروازی بیزنس و اکونومی متفاوت است. غذاهای فرست کلاس مانند اکونومی و یا بیزنس سرو نمی‌شود بلکه در ظروف چینی مخصوص خوش رنگ و لعاب و با گارنیشی زیبا سرو می‌شود که زیبایی و مزه غذا را دو چندان می‌کند.

بله فرست کلاس پروازی لاکچری و گران قیمت است اما ارزشش را دارد. به ویژه اگر مسافتی طولانی را پیش رو داشته باشید. شما در سایت سفرستان به آدرس https://www.safarestan.com می توانید بلیط هواپیما فرست کلاس و یا اکونومی را برای سفر خود رزرو کنید. سفرستان به شما این امکان را میدهد تا بلیط هواپیما فرست کلاس را با قیمتی مناسب از بهترین شرکت های هواپیمایی تهیه کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: