کد خبر: ۴۹۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش شفاف، محمدعلی وکیلی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس تذکرات کتبی نمایندگان را به شرح زیر قرائت کرد:

شمس الله شریعت نژاد به وزیر کشور: چرا بعد از ۶ سال تصویب طرح هادی روستایی در بخش کلار شهرستان‌ عباس‌آباد استان مازندران در پرده ابهام است؟

افضلی به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم پیگیری جدی اعتراض مرغداران شهرستان نهبندان به الزام مرغداری ها به جوجه ریزی با فاصله ۱۱۰ روزه.

حسینعلی حاجی دلیگانی به رئیس جمهور: لزوم پیش بینی منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای قانون کاهش ساعات کاری بانوان شاغل دارای شرایط خاص در بخش خصوصی در لایحه بودجه ۹۹. به وزیر نفت: لزوم تجدیدنظر در سهمیه سوخت کامیون‌های دیزلی در شرایط بد اقتصادی و افزایش سرسام آور قیمت قطعات و لوازم یدکی. به وزیر کشور: تسریع در تهیه و ابلاغ شیوه نامه و اجرای قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادر ایرانی.

بشیر خالقی به رئیس جمهور: لزوم تجدیدنظر در مورد افزایش قیمت بنزین.

علیرضا سلیمی به رئیس جمهور: تسریع در احداث ایستگاه راه آهن سریع السیر در شهرستان دلیجان. به رئیس جمهور: اگر اشتغال مربوط به جنابعالی نیست پس مربوط به رئیس جمهور کدام کشور است؟

سیده حمیده زرآبادی به وزیر اقتصاد و دارایی: برنامه ریزی و تدوین و تعریف راهکارهای مناسب و موثر درخصوص جلوگیری از تبانی و فساد سازمان یافته در برخی از صندوق‌ها. به وزیر راه و شهرسازی: تکمیل عملیات اجرایی طرح احداث محور الموت- تنکابن. به وزیر امور اقتصادی و دارایی: مقابله با تبانی و فساد سازمان یافته در گمرکات کشور جهت جلوگیری واردات و صادرات کالاهای قاچاق و تضییع حقوق بیت المال.

نادر قاضی پور به رئیس جمهور: تسریع در اجرای نظام رتبه بندی معلمان آموزش و پرورش.

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به رئیس جمهور: دستور پرداخت واریزی‌های مربوط به شوراهای حل اختلاف مطابق قانون از جمله قانون بودجه سال ۹۸. رئیس جمهور و وزیر دفاع: تسریع در راه اندازی کارخانه هواپیماسازی داخلی.

رامین نورقلی‌پور به وزیر کشور: تسریع در جبران خسارت‌های وارد ناشی از سیل به منازل مسکونی و اراضی کشاورزی و زیرساخت‌های شهرستان بندر گز.

حسن نوروزی به وزیر نیرو: چرا عوارض حاصل از چشمه‌های آب معدنی و درمانی در حوزه سد ازداج به روستاهای محروم آن منطقه پرداخت نمی‌شود،؟ تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: چرا به بند (پ) ماده ۳۵ قانون برنامه ششم توسعه در شهرستان چناران، طرقبه و شاندیز عمل نمی شود؟ به وزیر کشور: عدم ارائه گزارش دقیق از عملکرد معادن استان تهران و خراسان رضوی به نمایندگان در راستای عمل به بند ۲ قانون برنامه ششم توسعه.

جبار کوچکی نژاد به رئیس جمهور: چرا تغییر قیمت حامل های انرژی را قبل از اجرا به اطلاع مردم نرساندید؟

محمدرضا نجفی و محمدجواد فتحی به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در پیگیری حل مشکل تولید بچه ماهی و تخم ماهی چشم زده و قطع وابستگی کشور در این مقوله استراتژیک.

صدیف بدری به رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا پایانه مراکز توانبخشی افزایش مناسب نداشته و ۴ ماه پرداخت نشده است؟

نصرالله پژمانفر به وزیر آموزش و پرورش: چرا وزارت آموزش و پرورش برخلاف قانون اساسی در جهت سلطه بیگانگان و ارگان‌های بین المللی در امر آموزش و پرورش کشور عمل می‌کند؟ تذکر به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: چرا علی رغم برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی کشور در حوزه فاوا تاکنون اقدام مناسبی در مسیر تصویب اساسنامه و تصویب شرکت ترانزیت بین المللی به عمل نیامده است؟ به وزیر صنعت، معدن و تجارت: چرا علی رغم توانمندی‌های قابل توجه تولیدکنندگان داخلی صنعت تجهیزات مخابراتی و ممنوعیت واردات کالاهای داخلی مشابه خارجی در زمینه فاوا و تجهیزات وارد می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: