کد خبر: ۴۹۷۱۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

ماجرا این است که تیم ملی ایران یک بازی کمتر نسبت به دو مدعی دیگر دارد و در صورت پیروزی در ۴ مسابقه آینده به عنوان صدرنشین مستقیم صعود خواهد کرد.جالب‌تر اینکه عراق هم اگر ۳ بازی باقیمانده اش را ببرد، تیم اول خواهد بود. البته یکی از این سه بازی، در تهران مقابل ایران است

گروه C مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر در آسیا یکی از پیچیده‌ترین گروه‌های حال حاضر رقابت‌های گزینشی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره های مختلف است.

به گزارش شفاف، از نکات عجیب اینکه ایران مدعی اول صعود از این گروه در حال حاضر با شش امتیاز در رده سوم قرار گرفته است، اما شرایط این گروه به گونه‌ای است که تیم‌های اول تا سوم هم شانس صعود مستقیم دارند و هم می‌توانند از صعود باز بمانند.

معادله پیچیده ولی ساده صعود ایران از مقدماتی جام جهانی!

در حال حاضر و با توجه به میانگین امتیازات عراق ۱۱ امتیازی شانس اول صعود مستقیم به عنوان صدرنشین است و بحرین و ایران باید برای مقام دومی رقابت کنند. اما ماجرا این است که تیم ملی ایران یک بازی کمتر نسبت به دو مدعی دیگر دارد و در صورت پیروزی در ۴ مسابقه آینده به عنوان صدرنشین مستقیم صعود خواهد کرد. جالب‌تر اینکه عراق هم برای اینکه روی کاغذ بتواند قطعا به عنوان صدرنشین صعود کند باید هر ۳ بازی باقیمانده اش را ببرد.

بحرین هم همین شرایط را دارد و از آنجایی که هر دوتیم باید در تهران به مصاف ایران بروند شرایط صعود به عنوان تیم اول و همچنین رسیدن به رتبه دوم دشوار خواهد شد. با اینحال ایران اگر از چهار بازی باقیمانده اش ۱۰ امتیاز هم بگیرد می‌تواند با رسیدن به امتیاز شانزده شانس زیادی برای صعود به عنوان یکی از تیم‌های دوم داشته باشد. اما اگر ایران ۱۲ امتیاز از ۴ بازی اش بگیرد با توجه به بازی‌های باقیمانده، عراق می‌تواند با رسیدن به امتیاز ۱۷ به عنوان تیم دوم صعود کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار