کد خبر: ۴۹۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

از ساعاتی قبل شایعاتی مبنی بر برکناری ویلموتس و سپردن سکان هدایت تیم ملی به برانکو بر سر زبان‌ها افتاده است.

به گزارش شفاف، از ساعاتی قبل شایعاتی مبنی بر برکناری ویلموتس و سپردن سکان هدایت تیم ملی به برانکو بر سر زبان‌ها افتاده است.

بعد از شکست تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بحرین و عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، شایعه برکناری مارک ویلموتس بر سر زبان‌ها افتاد. در همان زمان، مسئولان فدراسیون روی این موضوع پافشاری داشتند که هنوز خبری از اخراج این مربی بلژیکی نیست، اما نباید احتمال آن را بعید دانست.

ویلموتس قبل از دیدار با عراق، بابت مطالباتش به حالت قهر، چند روزی دیرتر به ایران آمد و سپس با ضعیف‌ترین نمایش ممکن، تیم ملی را در بحران فرو برد. این اتفاقات سبب شد تا احتمال برکناری ویلموتس چند برابر شود، زیرا از یک سو، جامعه فوتبال دیگر به این مربی اعتمادی ندارد و از طرفی، فدراسیون تمایل چندانی به ادامه همکاری نشان نمی‌دهد.

ساعاتی قبل، شایعه‌ای مطرح شد مبنی بر اینکه برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و به زودی و به صورت رسمی جانشین ویلموتس می‌شود. این شایعه در کنار اخباری، چون دیدار برانکو با سفیر ایران در کرواسی و همچنین مصاحبه‌های پرتعداد او در خصوص شرایط فوتبال در ایران، احتمال حضور دوباره ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی را به بالاترین حد خود رساند.

برانکو که از پرسپولیس طلب سنگینی دارد، بار‌ها تمایل خود به بازگشت را نشان داده و حتی در مصاحبه‌های تلویزیونی هم این طور عنوان می‌کرد که آرزویش، نشستن دوباره روی نیمکت تیم ملی است. فدراسیون، وزارت ورزش و حتی باشگاه پرسپولیس با بازگرداندن برانکو می‌توانند یک جانشین مطمئن برای ویلموتس پیدا کنند، شانس خروج فوری تیم ملی از بحران را بالا ببرند و طلب او از پرسپولیس را با یک تخفیف حسابی همراه کنند. یعنی با یک تیر، چند نشان را هدف بگیرند.

در همین ارتباط با تعدادی از نزدیکان به برانکو تماس گرفتیم، اما همه آن‌ها نسبت به توافق فدراسیون با این مربی کروات ابراز بی‌اطلاعی کردند. حتی یکی از مترجم‌های برانکو به ما گفت: «می‌دانستم که برانکو به زودی به ایران برمی‌گردد، چون هفته قبل این خبر را به من داده بود، اما نمی‌دانستم تا این حد زود، اتفاق بیفتد و او سرمربی تیم ملی شود. برانکو هرگز از توافق و مذاکراتش با مسئولان فدراسیون فوتبال به من حرفی نزده بود و از این موضوع کاملا بی‌اطلاع هستم.»

از سوی دیگر، یکی از مسئولان بلندپایه فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار میزان، تاکید کرد: «ما هم از شنیدن و خواندن این خبر در فضای مجازی متعجب شدیم، زیرا فدراسیون مشغول انجام کار‌های اداری خود طبق روال معمول است و اگر هر اتفاقی رخ بدهد، به صورت رسمی اعلام می‌کنیم. اگر خبری اعلام نشده، مشخص است که اتفاقی هم رخ نداده است!»

به هر حال می‌توان حدس زد در شرایط فعلی، برانکو مهم‌ترین گزینه برای هدایت تیم ملی است و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون هم دیگر تمایلی به حفظ ویلموتس نشان نمی‌دهند. باید دید این خبر چه زمانی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار