کد خبر: ۴۹۷۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

یکی از شهروندان تهرانی اعلام کرد که برای خانوار 2 نفره‌اش یارانه بنزینی 5 نفره واریز شده است.

به گزارش شفاف، یکی از شهروندان تهرانی اعلام کرد که برای خانوار 2 نفره‌اش یارانه بنزینی 5 نفره واریز شده است.

وی گفته است که طبق پیامک واریزی که به حسابش صورت گرفته یارانه 5 نفره یعنی 205  هزار تومان دریافت کرده است در حالی که عائله‌اش 2 نفره محسوب می‌شود.

این فرد عنوان کرد: که سه فرزند دارد که سال‌هاست ازدواج کرده‌اند و خودشان یارانه نقدی جداگانه دریافت می‌کنند و در حال حاضر 2 نفر هستند اما یارانه بنزینی بیشتر از خانوار خود را دریافت کرده است.

وی می‌گوید برای یکی از همکارنش نیز که خانوار سه نفر دارد یارانه بنزینی 5 نفره واریز شده است.

در صورت صحت چنین موضوع مسئولان باید پاسخ دهند علت این مشکل و اختلال کجاست. آیا سامانه‌ها و اطلاعات شهروندان به درستی صحت سنجی شده است؟

علاوه بر این تعداد زیادی از مردم و مخاطبان فارس از دریافت نکردن یارانه شکایت دارند و معتقدند شیوه‌های دقیقی برای سنجش توانگری مالی افراد مورد استفاده قرار نگرفته است و افرادی که استحقاق دریافت یارانه بنزینی را داشته‌اند از آن محروم مانده‌اند.

رضا یکی از مخاطبان خبرگزاری فارس در پیامی عنوان کرده است: «همینقدر بگم که مادر بزرگ من تحت پوشش کمیته امداد هستن و براشون واریز نشده ، ایشون خط موبایل هم به نام خودشون ندارن که توسط این سامانه ثبت نام بشن ، الان دقیقا باید چیکار کنن؟»

فرد دیگری به نام محسن سپاهان در نظری ذیل اخبار یارانه بنزینی گفته است: «در ارگان ما نیروهای رسمی همه دریافت کردن ولی ما نیروهای قراردادی و شرکتی هیچکدام دریافت نکردیم. جالبه همینجوری هم حقوق و مزایای ما یک سوم رسمی هاست.»

 هرچند این اظهارات و نظرات افراد نمی‌تواند مبنای منطقی و واقعی از عملکرد اجرای طرح معیشت و حذف سه دهک بالای درآمدی باشد اما نیاز است که مسئولان نسبت به این موضوع شفاف سازی کنند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: