کد خبر: ۴۹۷۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

بزرگی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری امنیت غذایی از اولویت‌های کشور است.

امنیت غذایی از اولویت‌های کشور استبه گزارش شفاف، بزرگی مدیرعامل هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) صبح امروز در آیین افتتاح هم زمان فاز سوم طرح توسعه‌ی گلخانه ۵۰ هکتاری هیدروپونیک زرندیه و طرح‌های توانمندسازی اقتصادی ذوب روی ایجرود در آشتیان و زرین شیشه اراک اظهار کرد: این مجتمع یکی از مکانیزه‌ترین و مدرن‌ترین مجموعه‌های کشاورزی است.

او با بیان اینکه یکی از چابش‌های اصلی کشور موضوع آب است، گفت: از سیاست‌های ستاد توسعه کشت گلخانه‌ای است در کنار اشتغال زایی و تولید محصول سالم با نگاه به بازار بین المللی است.

بزرگی ادامه داد: افتتاح این مجتمع پشتوانه خوبی برای سایر تولیدکنندگان است و ما تلاش کردیم نشاء سالم با قیمت ارزان و کیفیت بالا به تولیدکنندگان استان مرکزی و استان‌های هم جوار قرار دهیم.

مدیرعامل هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی افرود: ما آمادگی این را داریم که با ایجاد زیرساخت‌هایی در کنار محصولات گلخانه‌ای در خدمت تولیدکنندگان باشیم.

او ادامه داد: مقرر شده است این مرکز به عنوان اولین مرکز علمی کاربردی شرایط لازم را برای تولیدکنندگان ایجاد کند.

بزرگی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری امنیت غذایی از اولویت‌های کشور است.

او با بیان اینکه غذا کافی، دردسترس، ارزان، سالم باید بر تکیه بر نیروی داخلی باشد، گفت: گره‌های کوری در امنیت غذایی کشور وجود دارد.

بزرگی ادامه داد: هفته گذشته اقدام خوبی در جهت افزایش تولید گوشت کشور در سیستان و بلوچستان انجام شد.

او با بیان اینکه تولید ۱۳۰ هزار تن قند و شکر در دست پیگیری است، ادامه داد: تولید شیر در استان مرکزی و تولید روغن، کره و خوراک دام در دستور کار هلدینگ کشاورزی است.

بزرگی افزود: دهه فجر بزرگتری مرکز پرورش و اصلاح دام به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: