کد خبر: ۴۹۷۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

رئیس کمیته امداد از ایجاد ۹۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای طرح‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد در سال ۹۸ پیش‌بینی شده است.

به گزارش شفاف، سیدمرتضی بختیاری در دیدار علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه کمیته امداد مکلف است سالانه 70 هزار شغل جدید برای مددجویان ایجاد کند، اظهار کرد: در سال جاری تاکنون 90 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده که تا پایان سال این رقم به 170 هزار شغل خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه به گفته مسئولان شورای عالی اشتغال کشور، یک سوم اشتغال‌های ایجاد شده در سال گذشته، توسط کمیته امداد محقق شده‌ است، ادامه داد: امسال 2500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی برای مددجویان کمیته امداد ابلاغ شده است و همچنین از محل تبصره 16 نیز 3500 میلیارد تومان به کمیته امداد برای اشتغال جامعه هدف اختصاص یافته‌ است.

رئیس کمیته امداد از تحویل 7500 خانه روستایی و پنج هزار واحد مسکونی شهری جدید برای مددجویان تا پایان امسال خبر داد و تصریح کرد: تا پایان سال تعمیرات تمام واحدهای آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشوربه پایان خواهد رسید.

وی از مشارکت سپاه ‌برای احداث 6500 واحد مسکونی مددجویی در مناطق محروم کشور خبر داد و افزود: همچنین براساس تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه، 17 هزار واحد مسکونی هم تا پایان سال آینده در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ساخته و تحویل مددجویان می‌شود.

بختیاری ادامه داد: انقلاب در عرصه مسکن‌سازی برای مددجویان در سال‌های اخیر، جز با حمایت مجلس شورای اسلامی، دولت و خیران امکان‌پذیر نبود.

رئیس کمیته امداد از اهتمام این نهاد در واگذاری امور به مردم خبر داد و گفت: در حال حاضر سه هزار مرکز نیکوکاری در کشورفعالیت می‌کند.

تخصیص اعتبار برای اشتغال و مسکن مددجویان از امور حسنه است

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کمیته امداد از جمله نهادهایی است که اساس آن بر تقوی است، اظهار کرد:‌ این نهاد مقدس با یک پشتوانه الهی و اندیشه خیر راه‌اندازی شده‌ است و همه دعاگوی شما برای انجام بهتر وظایفتان هستیم.

وی اهمیت خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد را یادآور شد و خواستار بهره‌مندی بیشتر کمیته امداد از توان خیران و طرح‌های دولت در تامین مسکن مددجویان شد.

لاریجانی با تأکید بر ضرورت ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: برای افزایش ظرفیت‌های اشتغال در میان مددجویان این نهاد از وام‌های قرض الحسنه و تسهیلات بانکی استفاده می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هر اندازه که در بخش اشتغال و مسکن کمیته امداد وقت و اعتبارات صرف شود جزو امور حسنه و خیر است و برکات فراوانی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه نباید تفاوتی در بیمه مددجویان کمیته امداد با سایر اقشار مردم وجود داشته باشد، گفت: دفترچه بیمه اعضای کمیته امداد در نظام ارجاع الکترونیک باید مانند سایر اقشار جامعه سنجیده شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: