کد خبر: ۴۹۷۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: نماینده مجلس باید فردی جامع‌نگر و مسئولیت‌پذیر باشد.

حسین مقصودی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب نسبت به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: برای حضور در عرصه نظام قانونگذاری کشور اشخاص علاوه بر داشتن صلاحیت‌های عمومی مانند داشتن مدارک تحصیلی و غیره که در قانون آمده باید با قوانین بالادستی آشنا و دارای توان و ظرفیت در همه ابعاد باشند.

وی افزود: بعضا طرح‌ها و لوایحی در قوه مقننه مطرح می شود که تأیید شدن یا نشدن آنها دارای نتایج خاصی است لذا افراد باید دارای صلاحیت های لازم مانند جامع‌نگری و مسئولیت پذیری باشند و بتوانند با پختگی تصمیم بگیرند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه کاندیداهای انتخابات مجلس نباید وعده‌هایی بدهند که در حوزه اختیارات و شرح وظایف آنها نیست، اظهار داشت: در واقع گاهی برخی افراد مطالبی را بیان می‌کنند که به شعارشان تبدیل می‌شود اما وقتی نمی‌توانند این وظایف که در حوزه دستگاه‌های اجرایی است را محقق کنند، این ناتوانی به حساب قوه مقننه و نمایندگان گذاشته می‌شود.

مقصودی با ابراز اینکه مجلس همواره در رأس «امور» قرار دارد، و وظیفه نماینده حفاظت و صیانت از قانون است، ادامه داد: مجلس به عنوان سیاستگذار و ریل گذار نظام باید در رأس امور قرار گیرد، اگر بخواهیم مجلس همواره در رأس امور بوده و اقتدار آن حفظ شود، باید صرفا در راستای منافع ملی و مردم بیندیشد و به حواشی نپردازد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی در جهت پیشرفت و توسعه خود اتکایی به کشورهای دیگر ندارد بنابراین باید ساختار داخلی خود را تقویت کند تا به نتیجه برسد که مجلس به عنوان رکنی از نظام که در رأس امور بوده و عصاره ملت نیز به شمار می رود می‌تواند در این زمینه فعال و پیشگام باشد.

به گزارش شفاف، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه خود، با شرح روایتی درباره توصیه پیامبر اعظم(ص) خطاب به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس، تاکید کردند: هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. باید دید که آیا می‌توانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است.

انتهای‌ پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: