کد خبر: ۴۹۷۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: ثبت اموال و دارایی مسئولان در سامانه «ثنا» کمک می‌کند که رانت‌خواری در کشور کاهش و شفاف‌سازی افزایش یابد.

محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با اشاره به راه اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان ، اظهار داشت: طبیعی است که هر چه مسئولان در منظر مردم باشند نظارت عموم  روان‌تر، ساده‌تر و آسان‌تر می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه این قانون تصویب شده و لازم است که همه مسئولان به این قانون تمکین کنند تا نظارتی که در قانون اساسی و مصوبه مجلس آمده محقق شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه ثبت و رصد اموال مسئولان موجب افزایش اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی و رفع ابهامات پیرامون برخی از مسئولان می‌شود، ادامه داد: قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم باید با مسئول خاطی برخورد کند و اموال مازاد مسئولان که به طور غیررسمی به دست آوردند را به نفع مردم ضبط کند.
 
فرهنگی با بیان اینکه سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان در مجلس نیز مستقر شده است، اضافه کرد:اقدام قوه قضاییه ارزنده است زیرا موجب اعتماد‌سازی بین مردم و مسئولین و رفع ابهاماتی می‌شود که در ارتباط با برخی از مسئولان و ارتباط اقتصادی غیرمتعارف آنها مطرح است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس ابراز داشت: بسیاری از مسئولان پاکدست و تلاش‌گر هستند اما برخی مسئولان حقوق و مزایای غیررسمی دریافت می‌کنند. همه این موارد با راه‌اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان رصد و پایش خواهد شد.

وی تاکید کرد: در صورتی که اموال و دارایی مسئولان قبل و بعد از مسئولیت رصد نشود، ممکن است که رانت خواران با مسئولین ارتباط گیرند و رانت اطلاعاتی را شکل دهند و در نهایت حق مسئولان سالم اقتصادی را هم ضایع کنند.

فرهنگی تاکید کرد: ثبت اموال و دارایی مسئولان در سامانه «ثنا»کمک می‌کند که رانت‌خواری در کشور کاهش و شفاف‌سازی افزایش یابد. مسئولان طبق قانون باید میزان اموال و دارایی خود را قبل و بعد از مسئولیت اعلام و مردم حق دارند که مطلع شوند که اموال مسئولان از طرق قانونی یا غیرقانونی به دست آمده است.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: