کد خبر: ۴۹۷۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

اکرمی گفت: انتقادها و بحث های بدون عملکرد هر ۲ بخش خصوصی و دولتی را گرفتار می کند و معتقدم باید هر ۲ قشر در قالب یک گروه منسجم سیستم حسابرسی کشور را ارتقا ببخشیم.

اکرمیبه گزارش شفاف، رحمت الله اکرمی, معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در مراسم گرامیداشت حسابدار اظهار کرد: تلاش کردیم که در این روز مسئولان مربوط به حسابداری را یک جا جمع کنیم تا اهمیت حسابرسی و حسابداری را در کشور نشان دهیم. نقش سازمان بورس و امور مالیاتی نقش های اصلی و پررنگ در حوزه حسابداری است.

او ادامه داد: سال گذشته وزیر امور اقتصادی و دارایی تاحید کردند که این روز بزرگ را تنها برای حسابداران دولتی و رسمی برگزار نکنیم و از دوستان بخش خصوصی هم برای برگزاری هم اندیشی های تخصصی دعوت شود.

اکرمی ادامه داد: باید برای یکسان سازی اطلاعات بخش خصوصی و عمومی جلسات مختلف برگزار شود.  ایده وزارت امور اقتصادی و دارایی این است که نهادی ناظر تاسیس شود که بر حسابرسی ها بدون تعلقات ذی نفعانه نظارت کند. آقای دژپسند معتقد است که نهاد ذی نفع نمی تواند نظارت بی طرفانه داشته باشد.

او بیان کرد: انتقادها و بحث های بدون عملکرد هر ۲ بخش خصوصی و دولتی را گرفتار می کند و معتقدم باید هر ۲ قشر در قالب یک گروه منسجم سیستم حسابرسی کشور را ارتقا ببخشیم. باید با نرخ شکنی در حوزه حسابرسی برخورد شود.

اکرمی بیان کرد: تا کنون ۳ هزار صورت مالی عمومی تهیه شده است که قطعا در آن ها مشکلاتی وجود دارد. شخصا با دیوان محاسبات کشور مکاتبات فراوانی انجام شده است تا در بررسی و حسابرسی اقدام کند.

او بیان کرد: ۳ سالیست که برای تهیه ترازنامه دولت در تلاشیم و معتقدیم برای اینکه این ترازنامه دقیق تنظیم شود به حسابرسی با قیمت تمام شده و تعهدی نیاز است و کاری بسیار دشوار است.

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار