کد خبر: ۴۹۷۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری ۴ متهم مرتبط با پرونده مالی پسر وزیر مستعفی دولت خبر داد.

به گزارش شفاف، غلامحسین اسماعیلی در ادامه پانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری درباره تخلفات سایت دیوار و انتشار آگهی‌های غیراخلاقی مانند فروش مشروبات الکلی و اموال مسروقه و ارسال شکایت مردم به شورای حل اختلاف اظهار کرد: قطعا تبلیغ و ترویج اعمال مجرمانه مانند خرید و فروش مشروبات الکی، اسلحه، مواد مخدر و غیره در فضای مجازی و این قبیل سایت‌‌ها ممنوع است و وصف مجرمانه دارد و هر مورد هم که گزارش شود، رسیدگی می‌کنیم و موضوع نیز به هیچ عنوان در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست؛ یا اصل خبر صحت ندارد یا یک اشتباه مصداقی رخ داده و اگر به شورا برود، قطعاً شورا برمی‌گرداند و جای نگرانی ندارد و قویاً اعلام می‌کنیم این قبیل اعمال جرم است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره انتشار اخباری مبنی بر دستگیری فرزند یکی از وزرا گفت: خبر اول را تایید می‌کنیم که این بازداشت انجام شده و این فرد تنها نیست و چهار نفر دیگر مرتبط با این پرونده در بازداشت هستند و کار رسیدگی به این پرونده در دادسرا در حال انجام است. موضوع راجع به موضوعات مالی و اقتصادی است و هنوز رسیدگی و اظهارنظری انجام نشده است.

اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگری درباره اجرای حکم یک محیط‌بان در کرمان افزود: محیط بانی که حکم قصاص‌اش در کرمان اجرا شد، باید بگوییم موضوع ربطی به موضوع ماموریت مستقیم این فرد نداشت. جایی که ماموران جنگلبانی و محیط زیست در حوزه ماموریت خود با متجاوزین به جنگل‌ها و مراتع مقابله می‌کنند، حتما مورد حمایت هستند.

وی اضافه کرد: این فرد نیز محیط‌بان بود و مشکوک شده بود به کسی که در حوزه محیط زیست اقدامی انجام داده و با او در شهر و مقابل منزل پدرش مشاجره کردند و بعد از مشاجره اسلحه سازمانی را خارج و بدون رعایت مقررات مربوط به بکارگیری سلاح با شلیک موجب قتل آن فرد می‌شود و در نهایت محکوم به قصاص شد. تلاش زیادی هم برای اخذ گذشت از اولیاء دم شد ولی این تلاش‌ها ثمر نداد و نهایتاً چاره‌ای جز اجرای قانون نداریم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار