کد خبر: ۴۹۷۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به صحت‌سنجی از دوربینهای نصب شده در مبادی ورودی و خروجی پایتخت، گفت: ۱۲ دوربین از ۳۳ دوربین نتوانستند استاندارهای لازم را کسب کنند.

به گزارش شفاف، سردار محمدرضا مهماندار با بیان اینکه اکنون، 350 دوربین پلاک‌خوان در شهر تهران نصب شده که دارای کد پلیس هستند، اظهار کرد: این دوربینها تمام تخلفات اعم از ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک، طرح کاهش آلودگی هوا و معاینه فنی را ثبت می‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: از سال گذشته شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران تعداد 33 دوربین در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران نصب کرده و تقاضای تخصیص کد پلیس داشتند.

وی خاطرنشان کرد: دوربینها به منظور صحت‌سنجی، باید استانداردهای ناجا را پاس کنند که شهروندان به اشتباه جریمه نشوند.

این مقام پلیس راهور خاطرنشان کرد: به همین منظور این 33 دوربین مورد تست قرار گرفت  و 21 دوربین در 21 نقطه توانستند استاندارها را پاس کنند البته برخی از این دوربینها با اغماض توانستند مجوز برای فعالیت اخذ و کد پلیس دریافت کنند.

مهماندار متذکر شد: 12 دوربین دیگر از همان مجموع 33 دوربین نتوانستند استانداردهای لازم را کسب کنند و قرار بر این شد تا آیتمهای صحت‌سنجی را بالاتر ببرند و ما مجدد تست کنیم و اگر تاییدیه از ناجا گرفتند آن 12 دوربین دیگر هم مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: