کد خبر: ۴۹۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴

سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۸ امروز به پایان رسید و ۳۰۸۰ نفر طی این سه روز برای عضویت در قوه مقننه ثبت‌نام کردند.

به گزارش شفاف، ساعت 8 صبح امروز (سه‌شنبه 12 آذر) سومین روز ثبت‌نام برای یازدهمین دوره انتخابات برای تعیین اعضای قوه مقننه در وزارت کشور و مراکز فرماندار‌ی‌های سراسر کشور آغاز شد و مهلت ثبت‌نام برای کاندیداها از 10 آذر شروع و تا 16 ماه جاری به‌مدت یک هفته ادامه دارد.

** بازدید استاندار تهران از روند ثبت‌نام‌ها

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در اولین ساعت آغاز ثبت‌نام در فرمانداری تهران حاضر شد و از روند و مراحل ثبت‌نام نامزدهای کاندیداتوری مجلس یازدهم بازدید کرد.

استاندار پایتخت که در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، طی سخنانی اظهار داشت: تلاش هیئت اجرایی انتخابات در استان تهران این است که انتخابات در وهله اول با شکوه بسیار زیاد و با شفافیت و با رعایت امانتداری برگزار شود، زیرا ما امانتدار رأی مردم هستیم.

بندپی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم شرایط را برای مشارکت همه کسانی که در چارچوب قانون اساسی فعالیت های مختلف را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشند را فراهم کنیم.

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور حوالی ظهر طبق رویه روزهای گذشته میان خبرنگاران آمد و در تشریح آمار 2345 نفری که تا ظهر امروز ثبت‌نام نهایی کردند، خاطرنشان کرد: 2076 نفر از آقایان و همچنین 269 نفر از خانم‌ها هستند. ضمنا از مجموع افراد ثبت‌نام شده، از روز اول تا بحال 270 نفر از خانم‌ها برای ورود به مجلس یازدهم نام‌نویسی کردند.

** حضور رئیس ستاد انتخابات از فرمانداری تهران

عصر امروز، فرمانداری تهران میزبان جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور و معاون سیاسی وزیر کشور بود. عرف پس از بازدید از روند ثبت‌نام‌ها در گفت‌وگو با نمایندگان رسانه‌ها گفت: تا کنون بیش از 2500 نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور ثبت نام کردند که نسبت به مدت مشابه دوره قبل شاهد افزایش هستیم.

وی ادامه داد: در دوره قبل حدود 12 هزار نفر در کل کشور ثبت نام کرده‌اند که در صورت استمرار روند فعلی به نظر می‌رسد که با افزایشی در تعداد ثبت نام کنندگان مواجه باشیم. در تهران براساس آماری که فرمانداری داده است، تا ساعت 15 امروز، 632 نفر ثبت نام کرده‌اند و برای امروز فقط 178 نفر ثبت نام کردند.

** شخصیت‌هایی که امروز ثبت‌نام کردند

از شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی که امروز برای تصدی کرسی خانه ملت نام نوشته‌اند می‌توان از ارسلان فتحی‌پور نماینده کلیبر در مجلس نهم، علیرضا محجوب نماینده فعلی تهران، رضا تقی‌پور وزیر اسبق ارتباطات و عضو شورای عالی فضای مجازی، حجت‌الاسلام آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری، مالک شریعتی عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین، زهره الهیان نماینده ادوار پارلمان، محمد سلیمانی وزیر ارتباطات دولت نهم، طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم، علی خضریان عضو جبهه پایداری، علیرضا رحیمی نماینده فعلی تهران در مجلس، سید قاسم جاسمی نماینده فعلی کرمانشاه در مجلس نام برد.

**آخرین آمار ثبت‌نام‌کنندگان: سهم 89 درصدی آقایان و 11 درصدی خانم‌ها از آمار 3080 نفری

طبق اعلام موسوی رئیس ستاد انتخابات کشور، تا ساعت 18 روز سوم ثبت‌نام‌ها مجموعا 3080 نفر در طول سه روز به ستادهای انتخابات مراجعه و ثبت‌نام‌شان‌ نهایی شده است.

وی در ادامه گفت: طبق این آمار نسبت به مدت مشابه دوره قبل 13 درصد افزایش داشته‌ایم. از میان این تعداد 2742 نفر مرد هستند که معادل 89 درصد از کل داوطلبان را تشکیل می‌دهند و 338 نفر نیز از این میزان، خانم هستند که معادل 11 درصد از کل داوطلبان می‌شود. هم‌چنین افزایش 51 درصدی ثبت‌نام زنان نسبت به دوره قبل نیز از آمارهای قابل توجه است.

وی افزود: 38 درصد از داوطلبان زیر 40 سال، 56 درصد زیر 60 سال، 6 درصد بالای 60 سال، 27 درصد از ایثارگران و جانبازان و 4 درصد نیز سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی را دارا هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار