کد خبر: ۴۹۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

همزمان با گردهمایی رهبران کشور‌های عضو ناتو در کاخ باکینگهام، گروهی از معترضان در مرکز لندن علیه رئیس جمهور آمریکا راهپیمایی کردند.

در حالی که رهبران کشور‌های عضو ائتلاف نظامی ناتو به مناسبت هفتادمین سالروز پایه گذاری این ائتلاف در کاخ باکینگهام و به میزبانی ملکه انگلیس گرد هم آمدند، جمعی از معترضان علیه افزایش هزینه‌های دفاعی ناتو، توسعه تسلیحات هسته‌ای و نفوذ ویرانگر ترامپ بر سیاست انگلیس فریاد اعتراضی سردادند.

به گزارش شفاف، هزاران تن از معترضان از میدان «ترافالگار» به سمت محل اقامت خاندان سلطنتی انگلیس روانه شدند.

موضوعات مورد اعتراض این تظاهرکنندگان از تحت پوشش قرار دادن خدمات درمان ملی انگلیس در مذاکرات تجاری لندن- واشنگتن گرفته تا سیاست ترامپ در خاورمیانه، افزایش هزینه‌های دفاعی ناتو و همچنین «رابطه ویژه» و البته ویرانگر میان انگلیس و آمریکا را شامل می‌شد.

معترضان پلاکارد‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود: «جنگ را متوقف کنید، خدمات درمانی را قطع نکنید»، «مسابقه تسلیحات هسته‌ای ترامپ را متوقف کنید»، «ارسال تسلیحات برای اردوغان را متوقف کنید»، و «ترامپ- رابطه ویژه؟ فقط بگو نه».

گفتنی است که رهبران کشور‌های عضو ناتو روز چهارشنبه در هتل گروو در بیست مایلی (۳۰ کیلومتری) شمال لندن با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار