کد خبر: ۴۹۸۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
رئیس قوه قضائیه:

رئیس قوه قضائیه گفت: عدالت و تحقق بخشیدن به اجرای آن مهمترین وظیفه قوه قضائیه است.

به گزارش شفاف، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، عصر پنج شنبه در شورای اداری استان اصفهان، با بیان اینکه عدالت و تحقق عدالت مهمترین وظیفه ما است و هدف از بعثت انبیاء تحقق عدالت بوده است، اظهار داشت: تنها مردان و زنان عادل می‌توانند عدالت را در جامعه ترویج و گسترش دهند.

وی افزود: ارتباطات در نظام اداری عادل متفاوت است، پاسخگویی از مهمترین وظایف هر دستگاهی از جمله نهادهای قضایی است، در نظام مدیریتی مشتری مداری از مهمترین مسائل است، جلب رضای خداوند متعال جلب رضایت خلق خدا است و منطق درست دین ما همین است.

تأکید بر خدمت رسانی دستگاه‌ها و نهادها به ویژه دستگاه قضایی به مردم

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر خدمت رسانی دستگاه‌ها و نهادها به ویژه دستگاه قضایی به مردم، بیان داشت: ارتباط مدیر با زیر مجموعه رابطه خاصی است و نگاه به زیر مجموعه در عرصه مدیریت اسلامی یک نگاه بالا به پایین نیست، در عدالت اداری و لازمه عدالت اداری مدیران عادل، قانون و ارتباط عادلانه با همه است، هرکجا عدالت مخدوش شود قانون نقض می‌شود و به هرمیزان به قانون عمل شود عدالت رعایت شده است.

وی قانون مداری را اساس و محور حرکت برشمرد و تصریح کرد: محور در تمام حرکت‌ها قانون است و همه با هر سلیقه سیاسی و جناحی نباید به خود اجازه دهد قانون را نقض کند، گاهی ممکن است شرایط اضطراری باشد و در این شرایط باید قوانین خاص وضع شود، مانند قوانین ما در جنگ اقتصادی به منظور حمایت از تولیدکنندگان، قانون ما بن بست ندارد و این ویژگی نظام مبتنی بر ولایت فقیه است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه ضرورت امروز این است که مدیران ما با جسارت و شجاعت برخاسته از قوانین با اقتضا به شرایط جنگ اقتصادی با قدرت در میدان حاضر شوند، خاطرنشان کرد: چنین مدیرانی اجازه ایجاد اختلال در کارهای اداری و اجرای قوانین را نخواهند داد.

 مدیریت جهادی  گره گشای کارهای کشور در عرصه‌های مختلف خواهد بود

وی ادامه داد: روحیه جهادی و توجه به قوانین و پافشاری بر اجرای صحیح و دقیق قوانین و روحیه مدیریت جهادی داشتن گره گشای کارهای کشور در عرصه‌های مختلف خواهد بود، مدیریت درون خود باید نظارت علی الدوام داشته باشد و نظارت بر عملکردها از شئون مدیریت است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ضرورت نظارت برای تداوم اعتماد و جلوگیری از بروز فساد، تصریح کرد: تدوام اعتماد و جلوگیری از فساد در نظارت و بازرسی است، باید ساختارهای فسادزا حل شود، هرکجا بخش دولتی قرار است بودجه‌ای یا امکاناتی در اختیار بخش خصوصی قرار دهد باید نظارت جدی بر آن صورت بگیرد، یکی از مسائلی که در آن پرونده‌های زیادی وجود دارد ارائه تسهیلات دولتی به بخش خصوصی است.

وی در ادامه افزود: جنس پرونده ها همه یکسان است، غفلت و بی توجهی به قوانین و مقررات جنس همه پرونده‌ها در عرصه تخلفات بخش دولتی است، ارائه بیت المال و مال بیت المال به افراد بدون اخذ وثیقه و مدارک لازم یکی از مصادیق فساد است که به چشم می خورد و شاهد آن هستیم.

قانونمندی مهمترین عامل مبارزه با فساد است

رئیس قوه قضاییه قانونمندی را مهمترین عامل مبارزه با فساد برشمرد و اظهار کرد: در مقابل عدالت اداری فساد اداری وجود دارد که برخاسته از بی عدالتی و بی قانونی است و ما اجازه ترویج و رشد فساد اداری را نخواهیم داد.

امکان رفع مشکلات آبی اصفهان وجود دارد

وی پیرامون مسأله آب اصفهان و مشکلات موجود در عرصه آب در استان اصفهان، تصریح کرد: هیچ مشکلی غیرقابل حل نخواهد بود، معتقد هستیم همه مشکلات به برکت همکاری و همیاری و انسجام ملی قابل حل است، مسأله آب موضوعی است که باید برای آن چاره اندیشی شود و امکان حل آن وجود دارد، اگر اقتضایی که کشور دارد و آن برخورداری از نظام اداری عادلانه است را مراقبت نکنیم عدالت در کشور اجرایی نخواهد شد.

آیت الله رئیسی مهمترین مؤلفه قدرت و امنیت ملی کشور را مردم عنوان کرد و گفت: هرچه کارآمدی نظام اداری بیشتر شود بر اعتماد مردم به نظام افزوده خواهد شد و این باعث افزایش قدرت کشور می‌شود، یعنی کار هرکدام ما در ادارات تأثیر مستقیم بر امنیت کشور دارد و تعامل و همکاری همه بخش‌ها با یکدیگر باید در زمینه بهبود ارائه خدمات به مردم و افزایش اعتماد ملی شود.

شکست داعش و عوامل رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی از جریان مقاومت

وی با اشاره به شکست داعش و عوامل رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی از جریان مقاومت، خاطرنشان کرد: همان‌هایی که تهدیدات دشمن در منطقه را شکست دادند می‌توانند در عرصه های دیگر نیز دشمن را شکست داده و باعث برون رفت کشور از مشکلات شوند، دستگاه قضایی در همه عرصه‌ها برای حل مشکلات کشور و گره گشایی از مردم در میدان حضور دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: