کد خبر: ۴۹۸۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

شهردار تهران با بیان اینکه به طور متوسط تا آخر سال هرماه یک ایستگاه مترو را افتتاح خواهیم کرد، اظهار کرد: همزمان با افتتاح ایستگاه مولوی در آذر امسال ۲ دستگاه ۸ واگن قطار به شبکه مترو اضافه خواهد شد.

به گزارش شفاف، پیروز حناچی در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه امروز تهران اظهار کرد: شهرداری تهران تنها یکی از دستگاه‌های مسئول در زمینه کاهش آلودگی هواست. ما می‌توانیم در چهارسال کاری کنیم که ذرات آلاینده 55درصد و گازهای آلاینده 45 درصد کاهش یابد. این کار میسر نیست مگر با همکاری همه مردم و مسئولان کشور و توسعه حمل‌ونقل عمومی.

وی تصریح کرد:  همزمان با روز جهانی معلولان 4 دستگاه آسانسور در 4 ایستگاه نصب شد و تا پایان سال 40  دستگاه نصب خواهد شد تا معلولان راحت‌تر بتوانند از مترو استفاده کنند.

شهردار تهران با اشاره به بارش برف  آبان‌ ماه گفت:  روز شنبه 15 آبان‌ماه علیرغم آمادگی که در سایر مناطق وجود داشت در مناطق 1، 2و3 دچار مشکل شدیم، امکان استفاده از خودروهای مکانیزه نبود و تلاش شد این معضل حل شود.

حناچی با اشاره به اینکه متروی تهران برای جابجایی 7میلیون مسافر در روز برنامه‌ریزی شده است، افزود:  این رقم در حال حاضر 2 میلیون‌ سفر در روز است و برای اینکه به رقم مورد نظر برسیم به 2 هزار واگن قطار نیازمندیم که در شهرداری پیگیر آن هستیم.

وی با بیان اینکه به طور متوسط تا آخر سال هرماه یک ایستگاه مترو را افتتاح خواهیم کرد، اظهار کرد: همزمان با افتتاح ایستگاه مولوی در آذر امسال 2 دستگاه 8 واگن قطار به شبکه مترو اضافه خواهد شد.

شهردار تهران همچنین در خصوص قیمت هر رام قطار  مترو گفت: هر رام حدود 7میلیون یورو هزینه دارد و تلاش می‌کنیم واگن‌سازی را بومی کنیم به طوری که هم اکنون حدود 30درصد واگن‌های تهران سهم تولید داخل است و تلاش می‌کنیم که این سهم افزایش پیدا کند.

حناچی تصریح کرد: برای نخستین بار سرفاصله قطارها در خطوط  1،2 و 4 به 3.5 دقیقه کاهش پیدا کرده است، در خط3  نیز به 7 دقیقه کاهش پیدا کرده است و در خط6 نیز تا یک ماه آینده از15 به 10 دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به تولید 3 مگاوات برق از زباله‌های حمل شده آرادکوه، اضافه کرد: در حال حاضر طرحی تحت عنوان "کاپ" برای کاهش پسماند در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد و بر اساس آمار سال گذشته حدود 7هزارتن پسماند زباله داشتیم که امسال به 6هزارتن کاهش پیدا کرده است

شهردار تهران در ادامه با اشاره انتشار بوی نامطبوع چندی پیش در  مناطق 2، 4، 6، 9، 10، 11و 13  گفت: در همین زمینه  همکاران ما در شهرداری تمام گزارش‌ها را به سازمان مدیریت بحران ارسال کردند و گاز یا هرنوع چیز اضافی در این بوی نامطبوع که برای سلامتی شهروندان مضر باشد، یافت نشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم، میزان ساخت‌وسازها در کشور کاهش پیدا کرده و درآمد شهرداری هم کاهش یافته است و علیرغم این وضعیت سخت همکاران ما تلاش می‌کنند شرایط راحت تری برای مردم فراهم کنند و از فرصت خدمت به مردم بهره ببریم و امیدوارم با ایجاد تحول و تغییر رویکرد بتوانیم این ماموریت عظیم را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: