کد خبر: ۴۹۸۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

سیدعباس صالحی در پیامی به سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت گفت:‌سینمای مستند عرضه‌کننده‌ واقعیات جامعه و نقد دلسوزانه‌ آن است.

به گزارش شفاف،‌ همزمان با آغاز سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی اظهار کرد: سینمای مستند از توانمندی‌های متنوعی برخوردار است تا بازتاب‌دهنده فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و عرضه‌کننده‌ واقعیات این جامعه و نقد دلسوزانه این واقعیات باشد.

متن کامل پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره سینماحقیقت، به این شرح است:

بسمه تعالی

سینمای مستند، ایمان و امید و تلاش را در بطن هر رخداد جستجوگرانه می‌کاود تا به کشف حقیقت، این یگانه گوهر تمامی دوران‌ها دست یابد. کثرتی که با تمام تنوع و گوناگونی، اندیشه و باور مخاطب را به سوی وحدت سوق می‌دهد و سرچشمه‌های زلال معرفت و اشراق را بر او نمایان می‌سازد.

سینمای مستند از توانمندی‌های متنوعی برخوردار است تا بازتاب‌دهنده فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و عرضه‌کننده واقعیات این جامعه و نقد دلسوزانه این واقعیات باشد. کوششی هنرمندانه در جهت گذار از این واقعیت‌ها به سمت حقیقت مطلوب و موعودی که در بطن هر واقعیتی نهفته است. این یعنی بازتاب دادن مهرورزی و دیگرخواهی، خوب دیدن و نگریستن به آن‌چه که هست، نه تمرکز صرف بر آن چه که نیست.

در این راه سینمای مستند باعث می‌شود همدیگر را بیش‌تر بشناسیم و آگاهی دقیق‌تری نسبت به شرایط داشته باشیم. به این ترتیب می‌توانیم گام‌های استوارتری برداریم و این ضرورتی است که سینمای مستند کارآمدی فراوانی در آن دارد.

امید آن که در سایه عنایات پروردگار متعال، کوشش همه فعالان این عرصه به بار بنشیند و برکات آن هر روز بیش از پیش نمایان گردد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: