کد خبر: ۴۹۸۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

در کشورهای مختلف، برای همه افراد فارغ از شغل و تخصص آنها، اگر مالیات پرداخت نکرده یا فرار مالیاتی داشته باشند، مجازات‌های سختی در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش شفاف، مالیات یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی برای دولت‌ها در کشورهایی است که تلاش می کنند اقتصادهای خود را از وابستگی به صادرات کالاهای خاصی مانند حامل های انرژی به دور نگهدارند.

در واقع مالیات اصلی ترین مبنای تأمین بودجه در اکثر کشورهای غربی از جمله آمریکا و اروپاست و دولت‌ها به موضوع عدم پرداخت مالیات از سوی اشخاص حقیق و حقوقی به عنوان یک جرم کیفری و نه حقوقی نگاه می‌کنند و مرتکبین این جرم به پرداخت جریمه‌های سنگین و سال‌های زندان محکوم می‌شوند و مهم نیست که فرد مذکور پزشک باشد یا کارگر، راننده باشد یا کارمند دولت در دوردست‌ترین شهرها و روستاها.

در ادامه به رویکرد دولت‌های مختلف نظیر آمریکا، انگلیس، ایرلند و سنگاپور در قبال فرار مالیاتی و یا عدم پرداخت مالیات از سوی پزشکان می‌پردازیم.

* حبس دکتر 66 ساله "درسی برای همه"

به گزارش شارلوت آبزرور، یک دکتر 66 ساله آمریکایی در اکتبر سال جاری به دلیل فرار مالیاتی در ایالات کارولینای شمالی به گذراندن یک سال و یک ماه زندان محکوم شد. این حکم از سوی دادگاه فدرال علیه دکتر دیوید راسل صادر شد و این دکتر که مالک یک کلینیک ترک اعتیاد در منطقه شارلوت و هیکوری است را به دلیل فرار مالیاتی به زندان محکوم کرده است.

راسل پس از صدور این محکومیت گفت: باشد که این اتفاق درسی باشد برای همه کسانی که نمی‌خواهند از قانون پیروی کنند.

این دکتر محکوم به حبس تاکید کرد: من فکر می‌کنم تصمیم دادگاه بسیار عادلانه بود و من این حکم را قبول دارم. 

راسل می‌گوید دلیل تخلفات مالی وی توصیه‌های اشتباه از سوی گروه‌های مشاوره دهنده در امور مالیاتی است.

بنا به اسناد مربوط به دادگاه منطقه‌ای شارلوت این دکتر متهم در نوامبر 2018 به جرم خود در فرار مالیاتی اعتراف کرده بود. 

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید: راسل 66 ساله تلاش کرده تا سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا را درباره مالیات 6 سال از درآمد خود گمراه کند.

* 16 ماه زندان برای دکتری که در ایرلند مالیات پرداخت نکرد

به گزارش آیریش تایمز، دکتر بسام ناصر در اواسط سال 2018 در دادگاه تجدید نظر جنایی دوبلین در ایرلند به دلیل تخلف در پرداخت مالیات بر درآمد سال‌های 2006 و 2007 خود به گذراندن 16 ماه زندان محکوم شد.

دادگاه می‌گوید: در طول سال‌های 2006 و 2007 دکتر ناصر هزینه ویزیت و درمان 1686 بیمار را به یک حساب مخفی خود منتقل کرده است. در حالی که مالیات این دکتر ایرلندی 100 هزار یورو بوده است اما حالا باید وی 200 هزار یوروی دیگر نیز به عنوان هزینه‌های دادرسی و جریمه به دادگاه پرداخت کرده و به زندان برود.

همسر ناصر در دادگاه تلاش کرد با گریه و زاری قاضی را بر آن دارد تا در حکم همسرش تخفیف دهد. اما به نظر می‌رسد دادگاه هیچ تغییری در حکم ناصر نداد چرا که به اعتقاد دادگاه جرم ناصر 51 ساله بسیار جدی بوده است.

قاضی می‌گوید: یک نظام مالیاتی مناسب و فراگیر برای یک جامعه خوب بسیار ضروری است.

قاضی تأکید کرده که ناصر فرد بسیار باهوشی بوده و می‌دانسته است چه کار می‌کند.

* مجوز پزشک سنگاپوری به خاطر فرار مالیاتی تعلیق شد

به گزارش تودی آنلاین، در سال 2013 شورای پزشکی سنگاپور مجوز طبابت دکتر چیانگ کوری 57 ساله را به دلیل فرار مالیاتی در سال 2011 به حالت تعلیق درآورد.

این دکتر به خاطر اثبات دو مورد فرار مالیاتی و عدم صداقت شاهد تعلیق چهار ماهه مجوز طبابطش از سوی شورای پزشکی سنگاپور بوده است.

این خانم پزشک در اظهار نامه مالیاتی خود درآمدش که حدود 150 هزار دلار سنگاپور بوده است را کمتر از میزان واقعی گزارش کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: