کد خبر: ۴۹۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶

عبدالله علیخانی در خصوص ساخت سینما در کشور و استقبال مردم از این موضوع توضیحاتی ارائه داد.

وضعیت سالن سازی سینما در کشور چگونه پیش می‌رود؟ / بازرس انجمن سینماداران پاسخ دادعبدالله علیخانی تهیه‌کننده و بازرس انجمن سینماداران، درباره وضعیت سالن سازی کشور در گفت و گویی،گفت: خوشبختانه سالن سازی در حال رشد است و هر روز بر تعداد سالن‌های سینمای ما افزوده می‌شود. مانند تمام کشور‌های پیشرفته و صاحب سینما، پردیس‌های چند سالنه به خصوص در مراکز استان‌ها و شهر‌های بزرگ، ساخته شده و حتی در شهر‌های کوچک و کم جمعیت نیز سعی شده در یک ساختمان سینمایی، دو سالن در نظر گرفته شود و از تک سالن بودن به دور باشیم.

این تهیه کننده افزود: ساخت سینما‌های تک سالنه و قدیمی کم کم رو به انقراض است و به جای آن‌ها ساخت سینما‌های چند سالنه در دستور کار قرار می‌گیرد. البته در این بین استثناهایی وجود دارد؛ هنوز برخی شهر‌ها دارای سینما‌های قدیمی و تک سالنه هستند که بهتر است با این روندی که می‌بینیم آن‌ها نیز در آینده سر و سامان می گیرند.

علیخانی ادامه داد: ساخت پردیس‌های سینمایی با امکانات بروز و مناسب، به کلیت سینما کمک می‌کند؛ چون استقبال مخاطب بیشتر خواهد شد البته این موضوع در کنار ساخت فیلم‌های خوب و جذاب بهتر هم می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: