کد خبر: ۴۹۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

مراسم قدردانی و تجلیل از هنرمندان و تیم اجرایی پاویون ایران در پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

قدردانی از عوامل اجرایی پاویون ایران در بینال ونیزبه گزارش شفاف، مراسم قدردانی و تجلیل از هنرمندان و تیم اجرایی پاویون ایران در پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی و کمیسیونر ایران در ونیز، حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، تعدادی از اعضای شورای انتخاب از جمله امیر سقراطی و محسن سلیمانی و عوامل اجرایی پاویون ایران و همچنین رضا لواسانی هنرمند حاضر در ونیز برگزار شد.

 سید مجتبی حسینی معاون امور هنری گفت: هنر، زبان بی نیاز از ترجمه است و با هنر توانسته ایم با جهان ارتباط برقرار کنیم. جمع بندی حضور ایران در بینال پنجاه و هشتم ونیز بسیار درخشان بود.

هدف ما این بود در روزهایی که رسانه های جهان می خواهند چهره ای جنگ طلب از ایران نشان دهند، ما با هنرمان پیام صلح به دنیا ارائه کنیم.

معاون امور هنری گفت: هنرمندان، هر جا که وارد شدند جذابیت هایی را نمایش دادند که توانستیم عناصر الهام بخشی را به دنیا معرفی کنیم. این دوره از بینال ونیز، دستمایه کار بهتر برای دو سال آینده است و از شما می خواهیم از همین الان برای دوره پنجاه و نهم ونیز برنامه ریزی کنیم.

هادی مظفری کمیسیونر ایران در پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز گفت: حضور ایران در این دوره از بینال ونیز کار بسیار دشواری بود، تا یک هفته پیش از افتتاح نمی دانستیم به ونیز می رویم یا نه. فضای دائمی نداشتیم، باید جایی را اجاره می کردیم. در وضعیت تحریم بودیم اما با تلاش همه همکاران توانستیم با وجود تحریم ها و تنگناها ، در فرآیندی پیچیده هنرمندان را انتخاب کنیم و با همراهی بی دریغ موسسه توسعه هنرهای معاصر به پنجاه و هشتمین بینال ونیز برسیم.

مظفری افزود: در این دوره به نسبت ادوار قبلی تعداد بازدید کنندگان رشد چشمگیری داشت. سال گذشته به طور کل 4 هزار نفر از پاویون ایران دیدار کردند. اما در این 6 ماه بیش از 30 هزار نفر از پاویون ایران و آثار هنرمندان ما بازدید کردند.

در این برنامه از رضا لواسانی، هیئت انتخاب و عوامل اجرایی پاویون ایران در ونیز قدردانی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار