کد خبر: ۴۹۸۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۸

نماینده مردم پارس آباد در مجلس گفت: افزایش ۱۵ درصد حقوق کارمندان با تورم ۳۵ درصدی همخوانی ندارد.

شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی و همچنین با استناد به لایحه بودجه سال 99 مبنی بر افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان، اظهار داشت: مرکز آمار ایران تورم سال آینده را 35 درصد و مرکز  پژوهش‌های مجلس نیز تورم را 45 درصد پیش‌بینی کرده‌اند که میزان حقوق کارمندان در هر سال باید متناسب با تورم افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به لایحه بودجه ما با یک کسری بودجه 80 تا 100 هزار میلیارد تومانی در سال آینده مواجه خواهیم بود که همین مسئله بار تورمی سنگینی در پی خواهد داشت بنابراین افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان با میزان تورم پیش‌بینی شده همخوانی ندارد.

نماینده پارس آباد در مجلس با تاکید بر اینکه اگر دولت حقوق کارمندان را در سال آینده 50 درصد افزایش دهد می‌توان گفت که بین حقوق و تورم همخوانی ایجاد شده است، اضافه کرد: سال آینده مردم از لحاظ معیشتی دچار مشکل خواهند شد که امیدواریم که مجلس و دولت با کمک مجلس بتواند شرایط اقتصادی را به نحوی اداره کند که مردم کمتر تحت فشار قرار بگیرند.

عضو شورای حقوق و دستمزد در پاسخ به این پرسش که این شورا درباره افزایش حقوق‌ها تصمیمی نگرفته ، اظهار داشت: این شورا تا کنون جلسه‌ای در این باره برگزار نکرده است اما قطعا درباره موضوع میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده تشکیل جلسه خواهیم داد.

پور حسین تاکید کرد: نمایندگان با استفاده از ابزار‌های نهاد قانون‌گذاری تلاش می‌کنند که تحریم‌ها و شرایط بد اقتصادی در سال آینده فشار مضاعفی بر مردم وارد نشود.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: