کد خبر: ۴۹۸۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رییس فدراسیون فوتبال با انتشار متن قرارداد ویلموتس با این فدراسیون در رسانه‌ها مخالف است، اظهار کرد:، اما ما در این باره قائل به شفافیت هستیم؛ چرا که بسیاری از فدراسیون‌ها در کشور‌های مختلف متن اصلی قرارداد را در سایت اصلی خود منتشر می‌کنند.

به گزارش شفاف، سید احسان قاضی زاده هاشمی درخصوص آخرین وضعیت ارائه قرارداد ویلموتس به مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز تا به این لحظه متن اصلی قرارداد به دست ما نرسیده است. در جلسه‌ای که با آقای سلطانی‌فر و آقای تاج به بررسی این موضوع پرداختیم توضیحات شفاهی را ارائه کردند و ما هم عنوان کردیم توضیحات شفاهی یا ارائه متن فارسی قرارداد مورد قبول ما نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید متن زبان اصلی قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران که امضای طرفین پای آن است به مجلس ارائه شود اظهار کرد: در واقع تاکید ما بر این است که متن زبان اصلی برای راستی آزمایی به مجلس ارائه شود که هنوز این متن به دست ما نرسیده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص اینکه آیا امکان انتشار متن قرارداد در رسانه‌ها وجود دارد یا خیر؟ بیان کرد: ما قائل به شفافیت هستیم. البته در آن جلسه آقای تاج عنوان کرد که این متن محرمانه بوده و نباید در رسانه‌ها چیزی از آن منتشر شود، اما به هر حال ما قائل به شفافیت هستیم. در هیچ جای دنیا موضوعاتی این چنینی را محرمانه اعلام نمی‌کنند. خیلی از فدراسیون کشور‌های مختلف در صفحه اصلی سایت خود متن اصلی قرارداد را منتشر می‌کند. برای مثال قرارداد آقای ویلموتس با ساحل عاج در صفحه سایت فدراسیون ساحل عاج قرار داده شد و رقم و عدد قرارداد نیز کاملا مشخص است.

در تاریخ ۱۹ آذر ماه سال جاری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفته بود که کمیته فرهنگی کمیسیون با حضور سلطانی فر و رییس فدراسیون فوتبال به بحث و بررسی بر سر قرار داد‌های ویلموتس و استراماچونی پرداخت؛ در پایان این جلسه مقرر شد که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال قرارداد‌های مربی تیم ملی فوتبال و تیم استقلال را برای بررسی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: