کد خبر: ۴۹۸۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

درگیری میان نیروهای ضدشورش لبنان با معترضان در مرکز شهر بیروت، پایتخت لبنان دست کم دهها زخمی برجای گذاشت.

به گزارش شفاف به نقل از رویترز، نیروهای ضد شورش لبنان با تعقیب معترضانی که برای دومین شب پیاپی در منطقه ای نزدیک به پارلمان لبنان دست به تجمع اعتراضی زده بودند، به سوی آنان گاز اشک آور شلیک کردند که در پی آن، دهها تن زخمی شدند.

این درگیریهای خشونت بار در حالی صورت می گیرد که معترضان به رغم سرکوب شدید نیروهای ضد شورش در شب گذشته (شنبه شب) و زخمی شدن چندین نفر بار دیگر به خیابانها بازگشتند.

این درگیرها خشونت آمیزترین ناآرامی ها در پایتخت لبنان از زمان شروع اعتراضات در این کشور (هفدهم اکتبر) است؛ اعتراضاتی که «سعد حریری» را وادار کرد از مقام نخست وزیری لبنان استعفا دهد.

سازمان دفاع مدنی لبنان اعلام کرد که تاکنون ۴۶ نفر مجروح را تحت مداوا قرار داده و ۱۴ تن دیگر را به بیمارستان منتقل کرده است.

بنابر گزارشها، این درگیریها در ساعات پایانی یکشنبه شب در یک منطقه تجاری در بیروت به اوج خود رسید و نیروهای ارتش برخی خیابانها را مسدود کردند.

به گفته نیروهای امنیت داخلی لبنان، شلیک گاز اشک آور در واکنش به پرتاب سنگ و وسایل محترقه از سوی معترضان که به زخمی شدن چندین مأمور انجامید، صورت گرفته است. نیروهای امنیت داخلی لبنان در یک پیام توئیتری از مردم خواستند تا خیابانها را ترک کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار