کد خبر: ۴۹۸۹۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه استارتاپ‌هایی داریم که در حوزه خدماتی و تکنولوژی می‌توانند به‌خوبی آموزش‌وپرورش را کمک کنند، گفت: ایده‌های متعدد در ساخت مدارس داریم که می‌تواند به‌جای کانکس از آن‌ها استفاده شود.

به گزارش شفاف، سورنا ستاری در دیدار با اعضای شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: باید از هدف آموزش دانش‌آموزان ارزیابی داشته باشیم که برای پاسخ به این پرسش نیازمند یک مدل بومی هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مدل غربی برای دانشگاه داریم و دانشجویان و دانش‌آموزان آموزش‌هایی می ببینند که با محیط اطرافشان سنخیتی ندارد، اظهار‌ کرد: به دنبال برنامه‌هایی هستیم که آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان داده شود که مشکلات جامعه را برطرف کند و بومی‌سازی شده باشد.

ستاری با بیان اینکه باید نظام آموزشی نوین را در کشور بومی کنیم، گفت: با همکاری بین وزارت آموزش‌وپرورش و معاونت علمی و فناوری الگوسازی انجام دهیم و منظورمان  از آموزش را تعریف کنیم تا نشان داده شود آموزش مدنظر ما چیست.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تأکید‌ کرد: در حال حاضر تنها مشکل مالی نیست بلکه مسئله نوع تفکر است که باید حل شود و اینکه مشخص شود هدف از آموزش دانش‌آموزان چیست.

وی بابیان اینکه پژوهشسراها تجربه موفقی است که با آموزش‌وپرورش داشته‌ایم، گفت: در فرایند تجهیز پژوهشسراها تمام تجهیزات ایرانی خواهد بود و درخواست می‌کنم تا در آموزش‌وپرورش توجه ویژه‌ای به پژوهشسراها شود.

ستاری تصریح‌کرد: باید شبکه آزمایشگاهی در آموزش‌وپرورش ایجاد کنیم تا پژوهشسراها فعال‌تر شوند و محققان بتوانند برای استفاده از تجهیزات به پژوهش‌سراها مراجعه کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مدارس استعدادهای درخشان اظهار‌کرد: باید مشخص شود که برای دانش آموزان سمپاد چه برنامه‌ای در نظر گرفته خواهد شد و البته به این معنی نیست که برچسب نخبه داشته باشیم.

ستاری با اشاره به بازار آموزش‌وپرورش،گفت: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها آمادگی همکاری با آموزش‌وپرورش رادارند همچنین توسعه استارتاپ‌های خدماتی می‌تواند به آموزش‌وپرورش کمک کند البته نه باهدف اینکه آموزش‌وپرورش پولی پرداخت کند.

وی افزود: استارتاپ‌هایی داریم که در حوزه خدماتی و تکنولوژی می‌توانند به‌خوبی آموزش‌وپرورش را کمک کنند.

معاون علمی و فناوری با اشاره به تکنولوژی‌های ساخت مدارس، اظهار‌کرد: ایده‌های متعدد در ساخت مدارس داریم که می‌توانید به‌جای کانکس از آن‌ها استفاده شود و در مدت کوتاهی مدارس ساخته شوند.

ستاری در پایان تأکید کرد: در زمینه های الگوسازی، مشخص شدن هدف و تکلیف پژوهشسراها، مدارس استعدادهای درخشان و طرح شهاب آمادگی همکاری با وزارت آموزش‌وپرورش هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: