کد خبر: ۴۹۹۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: افراد منع تحصیل شده از گروه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل تخلف و وجود نداشتن شرایط احراز و حد نصاب، بیش از ۱۳۴ نفر هستند و قانون برای همه اجرا می‌‌شود.

به گزارش شفاف، دکتر کیانوش جهانپور درباره مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره منع تحصیل تعدادی از دانشجویان گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: تعداد این افراد بیش از 134 نفر بوده است؛ این تعداد از سال 96 تاکنون برخلاف ضوابط و به انحای مختلف بر کرسی رشته‌‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد نشسته‌‌اند.

وی افزود: این تصمیم را شورای سنجش و پذیرش دانشجو گرفته است و تصمیمی نیست که در یک وزارتخانه اتخاذ شده باشد، بلکه این تصمیم در این شورا با پیگیری‌‌های وزارت بهداشت و بررسی‌‌هایی که به عمل آمده، اخذ شده است.

جهانپور یادآور شد: تصمیمی که در شورا اتخاذ شده، دقیقاً عطف به قانون و مقررات است. در قانون آمده است که هر فردی بر خلاف مقررات و ضوابط و به طرق گوناگون و بدون داشتن حد نصاب یا شرایط لازم وارد دانشگاه شود یا تغییر رشته بدهد، منع تحصیل می‌‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از سال 96 بیش از 134 نفر بوده‌‌اند، اما این مصوبه، شامل موارد قبل از سال 96 و حتی بعد از آن نیز می‌‌شود. متاسفانه، مواردی از این دست، موجب ایجاد یاس و ناامیدی در میان جوانان و کاهش سرمایه اجتماعی نظام آموزشی کشور می‌‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه همه دستگاه‌‌های مسئول به ویژه وزارت بهداشت این موضوع را پیگیری خواهند کرد، تصریح کرد: عزم جدی برخورد با هر گونه بی عدالتی، نابرابری و نقض قوانین در هر جایی که صورت گرفته باشد وجود دارد. این مطالبه و انتظاری است که امروز مردم، جوانان و دانشجویان به طور خاص از مسئولین دارند و در حوزه آموزش قطعاً این انتظار پررنگ‌‌تر است و همه دستگاه‌‌های مسئول باید به این انتظار پاسخ مثبت و درستی دهند.

وی افزود: این اقدام یکی از اقداماتی است که در ماه های اخیر در راستای عدالت آموزشی انجام شده و امیدواریم بازهم تداوم یابد.

جهانپور تاکید کرد: آنچه مشخص است این است که نشستن این افراد و همچنین افرادی که قبل از آن بر خلاف ضوابط بر کرسی این رشته ها نشسته باشند خلاف مقررات بوده و از تاریخ این مصوبه به نوعی از تحصیل منع می شوند و اینکه در آینده چگونه می توانند وارد دانشگاه شوند تابع مقررات است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دانشگاه آزاد، الزامی برای اجرای این منع تحصیل دارد یا خیر، تصریح کرد: دانشجوی دانشگاه آزاد در کشور ایران دانشجو است و ضوابط و مقررات پذیرش دانشجو در ایران برای همه یکسان است. ما جزایر جداگانه در ایران نداریم که قوانین متفاوت داشته باشند. بعید هم می‌‌دانم دانشگاه آزاد چنین نگاهی داشته باشد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: قطعا مدیریت دانشگاه آزاد هم به دنبال برقراری عدالت و رعایت قوانین است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: