کد خبر: ۴۹۹۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: کلاهبرداران با ترفند ارائه خدمات رمز یک‌بار مصرف متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و از حساب طعمه‌های خود برداشت غیرمجاز می‌کنند.

به گزارش شفاف،  علی کریمی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: طی سه ماه امسال نسبت به تمام مدتی که پلیس فتا تشکیل شده است بالاترین رقم حدود ۳۷۲ درصد افزایش را در این زمینه داشته‌ایم.

کریمی  بیان کرد: با نصب اپلیکشن مربوطه بر روی گوشی خود رمز دوم را یک‌بار مصرف می‌کنند رمز‌ها ۶۰ ثانیه فرصت دارند خرید اینترنتی خود را انجام دهند و اگر ارتباط را قطع کنند باید برای داشتن رمز دوم دوباره درخواست کنیم.

او ضمن هشدار نسبت به دقت لازم برای ورود به وب سایت‌ها، تاکید کرد: وقتی به سایتی مراجعه می‌کنیم باید اطمینان پیدا کنیم سایت جعلی نیست، ولی متاسفانه بدون اینکه اهمیتی بدهیم بیشتر مواقع شهروندان با وارد به سایت جعلی، فیشینگ می‌شوند.

کریمی از شهروندان خواست مراقب پیامک‌های جعلی ارسال شده در خصوص دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف باشند و افزود:کلاهبرداران با ترفند ارائه خدمات رمز یک‌بار مصرف متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و از حساب طعمه‌های خود برداشت غیرمجاز می‌کنند.

کریمی در خصوص فیلتر کردن سایت کلاهبرداران، اضافه کرد: فیلتر کردن سایت کلاهبرداران به این معنا نیست که با فیلتر تمام شوند، به محض فیلتر ظرف مدت پنج تا ۱۰ دقیقه با اسمی دیگر همان سایت را مجددا درست می‌کند.

او در ادامه به بحث انتخابات اشاره کرد و افزود: هرگونه توهین و تحقیر در فضای مجازی پیگیری می‌شود کسانی که اقدام به راه‌اندازی سایت‌های جعلی می‌کنند با آن‌ها برخورد می‌شود و نامزد‌هایی که بخواهند قبل از موعد قانونی تبلیغ کنند، طبق رصد انجام شده به شورای نگهبان ومراجع ذی‌صلاح اطلاع داده می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: