کد خبر: ۴۹۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

حمید شاه‌آبادی در مراسم رونمایی از تفاهمنامه همکاری معاونت فرهنگی وزارت علوم و رادیو سلامت با اشاره به نقش مؤثر این همکاری در ارتقای سلامت جسمی و روانی دانشجویان ، تأکید کرد: مسئولیت گام دوم انقلاب بر دوش جوانان به ویژه دانشجویان خواهد بود.

به گزارش شفاف، مراسم رونمایی از تفاهمنامه همکاری میان معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رادیو سلامت با موضوع ترویج سبک زندگی سالم و توانمندسازی دانشجویان برای مراقبت از سلامت خود، خانواده و اجتماع با حضور حمید شاه‌آبادی معاونت صدای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم، محمدهادی عسکری مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، نریمان مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و اسرافیلیان مشاور امور بانوان وزارت علوم در معاونت صدای جمهوری اسلامی برگزار شد.

 هدف از انعقاد این تفاهمنامه گسترش ارتباط میان رادیو به ویژه رادیو سلامت و وزارت علوم و  همچنین بالا بردن نشاط و سلامت در میان دانشجویان جوان کشور است؛ این اقدام در راستای بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب است تا جوانان به عنوان مخاطبان اصلی این بیانیه در مسیر ارتقاء و سازندگی کشور نقش مؤثری را بیش از پیش ایفا کنند.

 حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه‌ملی  با بیان اینکه حوزه دانشگاهی از اهمیت بسیاری در مسائل کلان کشور برخوردار است،گفت: امکان و ظرفیتی که رادیو می‌تواند در زمینه دانشگاه‌ها فراهم کند بسیار زیاد است. عملکرد ما باید به گونه‌ای باشد که تنها معطوف به وضعیت فعلی دانشجو نباشد و او در دوران میانسالی نیز نسبت به دوران جوانی خود و فعالیت‌هایش، رضایت داشته باشد.

شاه‌آبادی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و 40 سال اول انقلاب، اظهار داشت: با بررسی اقدامات 40 ساله انقلاب می‌توان دریافت که مسئولیت گام دوم انقلاب بر دوش جوانان است و این نسل باید به مطالبات خود و مردم توجه ویژه‌ای داشته باشند که در این خصوص، زندگی اجتماعی در اولویت امور قرار دارد.

معاون صدای رسانه‌ملی، افزود: رسانه برای تبیین اهداف و محور‌هایی که در تحقق زندگی اسلامی و  ایرانی دیده شده است ،تلاش می‌کند؛ اما آن چیزی که از رادیو مطالبه می‌شود، همان هدفگذاری و اقدامانی است که در رادیو همواره پیش می‌رود اما مسئولین هم باید در کنار رسانه باشند.

معاون صدای سازمان جمهوری اسلامی در پایان بیان کرد: امیدواریم این کار با همکاری همه شبکه‌های رادیویی به ویژه شبکه سلامت محقق شود؛ در جای‌جای بیانیه گام دوم انقلاب برای آحاد ملت مسئولیت واگذار می‌شود؛ باید تلاش کنیم آنچه برای جامعه ترسیم شده است را به تحقق برسانیم و امیدواریم این امر با همت مسئولین محقق شود.

 معاون فرهنگی وزارت علوم: سلامت اجتماعی مستلزم شناختی صحیح است

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات طی سخنانی بیان داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب توصیه‌هایی را برای نسل جوان و به‌خصوص  دانشجویان دارند؛ یکی از این بخش‌ها بحث سبک زندگی اسلامی و توجه به داشتن زندگی سالم است. زندگی که بتواند آنچه را در حوزه سلامت اجتماعی مدنظر است، محقق کند. خوشبختانه در چارچوب هم‌افزایی مجموعه دستگاه‌ها، شاهد همکاری دو مجموعه معاونت صدا و معاونت فرهنگی وزارت علومیم.

وی افزود: بحث سلامت اجتماعی به عنوان داشته‌ای بسیار مهم چه در سطح فردی و چه در سطح فرا فردی برای  جامعه ما از اهمیت فزاینده‌ای برخوردار است. در ذیل بحث‌های اجتماعی تمامی نگاه‌ها معطوف به سلامت جسمانی است؛‌ در صورتی که سلامت فراتر از بعد جسمانی است. سلامت روانی – معنوی و سلامت اجتماعی مستلزم آن است که به درستی شناخته شوند.در این راستا دانشگاه‌ها با توجه به مأموریتی که در حوزه آموزش و پژوهش دارند می‌توانند در قالب برنامه‌های آموزشی و با ایجاد مهارت، این توانایی را به وجود آورند. امروز دانشجو به مهارت‌هایی فراتر از مهارت‌های فنی مربوط به رشته  تحصیلی خود احتیاج دارد و این موضوع می‌تواند پیوند و اتصال فرد را با جامعه فراهم سازد.

ترویج سبک زندگی سالم به روایت مدیر رادیو سلامت

صدیقه اعتماد سعید مدیر رادیو سلامت با اشاره به همکاری حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با رادیو سلامت  گفت:  امیدواریم در راستای ترویج سبک زندگی سالم به ویژه در میان دانشجویان قدم‌های مؤثری برداریم و دستاوردهای این تفاهمنامه، زمینه‌ساز ارتقای سطح سلامت در جامعه باشد.

وی تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های امروز در کشور بحث آینده نظام جمهوری اسلامی ایران و بیانیه گام دوم انقلاب است که در بهمن سال گذشته توسط مقام معظم رهبری انشاء شد و رویکرد اصلی آن بحث جوانان است که در این راستا به همت معاونت صدا و وزارت علوم بر آن شدیم  تا به منظور افزایش نشاط اجتماعی و امیدواری در میان جوانان تفاهمنامه‌ای را برای ترویح سبک زندگی سالم امضا کنیم و امیدواریم بتوانیم در این امر مشارکت حداکثری جامعه را داشته باشیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: